w ,

Ale WSTYD! Żona lidera PO Katarzyna Kuczyńska-Budka miała pobierać nienależne świadczenia z ZUS!

Ponad 13 tys. zł ma zwrócić do ZUS żona lidera PO Katarzyna Kuczyńska-Budka. Wszystko przez „korzystanie z rozrywek w czasie, kiedy miała siedzieć w domu”. Lider PO, Borys Budka nazywa to „prywatną sprawą żony”. „Sorry, ale Katarzyna Kuczyńska-Budka jest członkiem PO, więc nazywanie tego przez lidera partii, Borysa Budkę „prywatną sprawą żony” jest jednak nadużyciem.” – komentuje redaktor Samuel Pereira.

Katarzyna Kuczyńska-Budka jest nie tylko członkiem PO, jest radną Koalicji Obywatelskiej w Gliwicach. Jest osobą publiczną. Przypomnijmy, w 2018 r. wielu członków gliwickiej PO zrezygnowało z członkostwa w partii po tym, gdy tuż przed rejestracją list wyborczych wyrzucono z list aktywnych działaczy i wstawiono między innymi żonę Budki.

W dokumentach, które poznał „Super Express”, czytamy, że chodzi o 13 tys. 245 zł i 44 grosze. Tyle nazbierało się z tytułu, jak twierdzi ZUS, nienależnie pobranego świadczenia chorobowego i opiekuńczego. Zakład w piśmie do żony Borysa Budki miał podać konkretne daty: od kwietnia do czerwca 2019 r., kiedy to żona polityka miała – pobierając zasiłki – rehabilitować się i opiekować babcią. ZUS zarzuca jej, że zamiast siedzieć w domu, była na co najmniej kilku imprezach, Zakład zamieścił listę tych imprez.

„Platforma przyzwyczajona, że prawnikom wolno więcej. Mamy państwo prawa, nie prawników. Zgłaszaliśmy te wyłudzenia do ZUS kiedy byłem w Zarządzie Województwa Śląskiego” – dodaje minister Michał Woś.

ZUS zarzuca jej również, że oddalała się z miejsca zamieszkania w trakcie pobierania zasiłku opiekuńczego z racji opieki nad babcią. W tym czasie gościła na gali jednego z dzienników w Warszawie oraz wzięła udział w Kongresie w Katowicach.

Super Express podaje listę imprez, na których miała przebywać żona Borysa Budki podczas pobierania świadczeń z ZUS:

– 1 maja 2019 r. koncert z okazji 15-lecia wejścia Polski do UE – „Sosnowiec Wolność Muzyka Niezależność”

– 10 maja 2019 r. gala z okazji 30. urodzin Gazety Wyborczej

– 14 maja 2019 r. XI Kongres Gospodarczy w Katowicach

– 25 maja 2019 r. mecz siatkówki Polska – Niemcy w hali Arena Gliwice

– 26 maja 2019 r. warsztaty dla dzieci „Cegiełka miłości dla mamy”

– 1 czerwca 2019 r. Festiwal w Parku Murckowskim

– 4 czerwca 2019 r. obchody święta wolności i solidarności w Gdańsku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

KOMPROMITACJA! Kosiniak-Kamysz nie wziął udziału w głosowaniu nad projektem ustawy PSL, bo udzielał wywiadu w TVN!

Kanthak: „Kompletna błazenada w wykonaniu Kosiniaka-Kamysza”