Ale WSTYD! Żona lidera PO Katarzyna Kuczyńska-Budka miała pobierać nienależne świadczenia z ZUS! - PrawicowyInternet.pl
czwartek, 4 czerwca, 2020

Ale WSTYD! Żona lidera PO Katarzyna Kuczyńska-Budka miała pobierać nienależne świadczenia z ZUS!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Ponad 13 tys. zł ma zwrócić do ZUS żona lidera PO Katarzyna Kuczyńska-Budka. Wszystko przez „korzystanie z rozrywek w czasie, kiedy miała siedzieć w domu”. Lider PO, Borys Budka nazywa to „prywatną sprawą żony”. “Sorry, ale Katarzyna Kuczyńska-Budka jest członkiem PO, więc nazywanie tego przez lidera partii, Borysa Budkę „prywatną sprawą żony” jest jednak nadużyciem.” – komentuje redaktor Samuel Pereira.

Katarzyna Kuczyńska-Budka jest nie tylko członkiem PO, jest radną Koalicji Obywatelskiej w Gliwicach. Jest osobą publiczną. Przypomnijmy, w 2018 r. wielu członków gliwickiej PO zrezygnowało z członkostwa w partii po tym, gdy tuż przed rejestracją list wyborczych wyrzucono z list aktywnych działaczy i wstawiono między innymi żonę Budki.

https://twitter.com/SamPereira_/status/1247780127842287618

W dokumentach, które poznał „Super Express”, czytamy, że chodzi o 13 tys. 245 zł i 44 grosze. Tyle nazbierało się z tytułu, jak twierdzi ZUS, nienależnie pobranego świadczenia chorobowego i opiekuńczego. Zakład w piśmie do żony Borysa Budki miał podać konkretne daty: od kwietnia do czerwca 2019 r., kiedy to żona polityka miała – pobierając zasiłki – rehabilitować się i opiekować babcią. ZUS zarzuca jej, że zamiast siedzieć w domu, była na co najmniej kilku imprezach, Zakład zamieścił listę tych imprez.

“Platforma przyzwyczajona, że prawnikom wolno więcej. Mamy państwo prawa, nie prawników. Zgłaszaliśmy te wyłudzenia do ZUS kiedy byłem w Zarządzie Województwa Śląskiego” – dodaje minister Michał Woś.

https://twitter.com/MWosPL/status/1247784032974204928

ZUS zarzuca jej również, że oddalała się z miejsca zamieszkania w trakcie pobierania zasiłku opiekuńczego z racji opieki nad babcią. W tym czasie gościła na gali jednego z dzienników w Warszawie oraz wzięła udział w Kongresie w Katowicach.

Super Express podaje listę imprez, na których miała przebywać żona Borysa Budki podczas pobierania świadczeń z ZUS:

– 1 maja 2019 r. koncert z okazji 15-lecia wejścia Polski do UE – „Sosnowiec Wolność Muzyka Niezależność”

– 10 maja 2019 r. gala z okazji 30. urodzin Gazety Wyborczej

– 14 maja 2019 r. XI Kongres Gospodarczy w Katowicach

– 25 maja 2019 r. mecz siatkówki Polska – Niemcy w hali Arena Gliwice

– 26 maja 2019 r. warsztaty dla dzieci „Cegiełka miłości dla mamy”

– 1 czerwca 2019 r. Festiwal w Parku Murckowskim

– 4 czerwca 2019 r. obchody święta wolności i solidarności w Gdańsku

 

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,135FaniLubię
17,902ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Mazurek do Tuska: “Faryzeuszu, lepiej abyś dzisiaj milczał!”

0
„Dziesięć lat smoleńskiej wojny domowej wystarczy. Wyrzec się złych emocji i zacząć na nowo budować wspólnotę – to byłby najlepszy hołd złożony wszystkim ofiarom...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy