w ,

Andrzej Duda odebrał uchwałę PKW o wyborze na Prezydenta RP! “Jesteśmy dojrzałą demokracją!”

“To bardzo istotny komunikat, który płynie z Polski, nie tylko do zjednoczonej Europy, nie tylko na całą w ogóle Europę, ale który płynie na cały świat – jesteśmy dojrzałą demokracją.”

W obecności przedstawicieli najwyższych władz państwowych Andrzej Duda odebrał Uchwałę Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 13 lipca 2020 roku w sprawie stwierdzenia wyniku wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W uroczystości wzięła udział Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

– Obiecuję wszystkim moim rodakom, że będę czynił wszystko, aby te pięć lat mojej prezydentury było budowaniem Polski spokojnej, bezpiecznej, jak najbardziej dostatniej, rozwiniętej – mówił Andrzej Duda na Zamku Królewskim w Warszawie. Dziękował także za niezwykłą frekwencję:

To bardzo istotny komunikat, który płynie z Polski, nie tylko do zjednoczonej Europy, nie tylko na całą w ogóle Europę, ale który płynie na cały świat – jesteśmy dojrzałą demokracją.

Uroczystość wręczenia Andrzejowi Dudzie Uchwały PKW ws. stwierdzenia wyniku wyborów Prezydenta RP

#NaŻywo | Uroczystość wręczenia Prezydentowi RP Uchwały PKW ws. stwierdzenia wyniku wyborów Prezydenta RP

Opublikowany przez Kancelaria Prezydenta RP Wtorek, 21 lipca 2020

W II turze wyborów prezydenckich, która odbyła się 12 lipca, Andrzej Duda uzyskał 51,03 proc. głosów, uzyskując reelekcję. Jego konkurent, kandydat Koalicji Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski uzyskał 48,97 proc. Frekwencja wyborcza w II turze głosowania wyniosła 68,18 proc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Zarzuty za bronienie miru domowego

Ordo Iuris postawiło przed sądem Nergala! Adam D. może i powinien wylądować w więzieniu!