w

Antoni Macierewicz: W wojskach Obrony Terytorialnej brakuje miejsc. „Jesteśmy narodem rycerskim”

Szef MON, Antoni Macierewicz, twierdzi, że nabór do wojsk Obrony Terytorialnej idzie znacznie lepiej, niż można się było spodziewać. – Tam brakuje już miejsc, jeżeli chodzi o tegoroczne możliwości. Tam napływ ochotników jest olbrzymi – twierdzi.

Macierewicz mówił również o poprawie bezpieczeństwa naszego kraju.

„Co Polska ma robić dla zachowania swojego bezpieczeństwa? Jak najszybciej wzmocnić własną armię, jak najszybciej wzmocnić siły obronne. Tak długo, jak nie będziemy w stanie zagwarantować własną armią bezpieczeństwa, należy doprowadzić do tego, by ukształtować siły obronne sojuszników na terenie Polski. To udało się zrobić w ciągu sześciu miesięcy” – twierdzi.

Szef MON podkreślał cechy Polaków, które są tak istotne dla bezpieczeństwa państwa.

Jesteśmy narodem rycerskim.[…] Nie chodzi tu jednak tylko o zewnętrzną emocjonalność. Chodzi również o nasze doświadczenie. Doświadczenie szczególnie z ostatnich kilkudziesięciu lat jest takie, że bez zwycięstwa i siły wojskowej nie byłoby państwa polskiego.[…] Gdyby nie cud nad Wisłą, to państwa polskiego po prostu by nie było. A gdyby wtedy nie było państwa polskiego, to odrodzenie się tego państwa po tym, co zdarzyło się w latach 30-tych i podczas II wojny światowej, stałoby pod olbrzymim znakiem zapytania i nie wiem, czy w ogóle byłoby możliwe. Polska katolicka zawsze miała bardzo wielu wrogów.

„Inka” i Zagończyk” uosabiały tę część narodu walczącego:

W osobach „Inki” i „Zagończyka” nie tyle chowaliśmy, nie tyle był to pogrzeb, ile było to wielkie przywrócenie do świadomości narodu, do pamięci całego narodu w wymiarze powszechnym, państwowym, ogólnonarodowym całej wielkiej tradycji Żołnierzy Niezłomnych nie jako wycinka dziejów, tylko jako reprezentacji narodu walczącego […] o godność i prawdziwą tradycję narodu, możliwość rozwijania swojej tożsamości, zgodnie z odziedziczonymi wartościami i tradycjami.

Za: http://niezlomni.com/

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Orban: Zbudujemy nowy płot na wypadek, gdyby Turcja otworzyła granice!

„Dziękuję ci Polsko, za pożyczenie nam swego młodego pokolenia”. Słowa prawdy angielskiego dziennikarza. Dla nas mogą brzmieć gorzko