w ,

Apel do prezydenta Dudy o ułaskawienie więźnia politycznego rządów PO/PSL! Wysyłamy e-maile do Andrzeja Dudy!

Pilny apel do prezydenta Andrzeja Dudy! Proszę o powielanie tej wiadomości, udostępnianie jej na portalach społecznościowych oraz wysyłanie e-maila do Kancelarii Prezydenta (przykładową treść e-maila oraz adres zamieszczam poniżej!)

16 czerwca 2014 r. – drugi dzień po ujawnieniu najbardziej szokujących nagrań Afery Taśmowej organizacje narodowe zorganizowały drugą manifestację przeciw skompromitowanym politykom ówczesnego układu rządzącego. Pierwsza odbyła się dzień wcześniej przed Sejmem, gdzie policja potraktowała demonstrantów gazem pieprzowym. Natomiast 16 czerwca manifestanci zgromadzili się pod MSW (resortem Sienkiewicza) i mieli przejść pod Kancelarię Premiera. Niestety, na al. Szucha, na wysokości Trybunału Konstytucyjnego, policyjne oddziały prewencji zablokowały przemarsz demonstrantów. W pierwszej kolejności bezprawnie zatrzymani zostali liderzy Ruchu Narodowego Robert Winnicki i Krzysztof Bosak, a także osoby idące na czele manifestacji, w tym Marcin Falkowski. Następnie policjanci zaczęli brutalnie pacyfikować pokojowo zachowujących się manifestantów, używając środków przymusu bezpośredniego, w tym pałek.

Marcinowi Falkowskiemu postawiono zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza i próbowano skazać w trybie przyspieszonym, ale bezskutecznie, bo Sąd zwrócił sprawę Prokuraturze. W normalnym trybie sędzia sądu rejonowego Wojciech Łączewski (znany z wyroku na Mariuszu Kamińskim) skazał w politycznym procesie Marcina Falkowskiego, dając pełną wiarę 3 niespójnym ze sobą zeznaniom funkcjonariuszy Policji, na 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności za rzekome naruszenie nietykalności policjanta (bez uszczerbku na zdrowiu- art. o czyn z art. 222 § 1 kk w zw. z art. 57a § 1 kk.) Niestety w II instancji (5 styczeń 2016r.) wyrok został podtrzymany. Jest to trudne do wyjaśnienia ponieważ obrońca mecenas Iwanowski w apelacji bardzo celnie przedstawił błędy i naruszenia prawa procesowego popełnione przez sędziego I instancji Wojciecha Łączewskiego: przekroczenie swobody oceny dowodów, uchylanie istotnych kłopotliwych dla oskarżających policjantów pytań, odpowiadanie przez sędziego na pytania na które nie potrafili odpowiedzieć policjanci, nieustanne strofowanie broniącej się strony, dyskredytujące stwierdzenie w mowie końcowej: „mimo że nie widać nóg oskarżonego, to układ ciała wskazuje na to że oskarżony musiał kopać”

Więcej szczegółów na temat sprawy Marcina: ruchnarodowy.net/kulisy-sprawy-marcina-falkowskiego/

E-MAIL DO PREZYDENTA wysyłamy na adres:  [email protected]

Szanowny Panie Prezydencie,
Uprzejmie proszę o pozytywne rozpatrzenie prośby o zastosowanie prawa łaski wobec p. Marcina Falkowskiego, złożonej dnia 28 stycznia 2016 r.

Pan Marcin Falkowski został skazany na 6 miesięcy pozbawienia wolności w politycznym procesie przez sędziego Łączewskiego (znanego ze sprawy p. M. Kamińskiego) za rzekome naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza podczas antyrządowej manifestacji po Aferze Taśmowej. Został skazany na podstawie niespójnych ze sobą zeznań trzech funkcjonariuszy, przy nagminnym łamaniu prawa karnego procesowego przez sędziego, m.in. przekroczenie swobody oceny dowodów, uchylanie istotnych kłopotliwych dla oskarżających policjantów pytań, odpowiadanie przez sędziego na pytania na które nie potrafili odpowiedzieć policjanci, nieustanne strofowanie broniącej się strony, dyskredytujące stwierdzenie w mowie końcowej: „mimo że nie widać nóg oskarżonego, to układ ciała wskazuje na to że oskarżony musiał kopać”.

Nie została również wzięta pod uwagę jedna z podstawowych zasad prawa karnego, że wątpliwości należy rozstrzygać na korzyć oskarżonego.

Panie Prezydencie, ten wyrok godzi w poczucie sprawiedliwości każdego, kto głębiej zainteresuje się tą sprawą. Nie do pomyślenia jest to, by w państwie prawa, można było skazać na karę bezwzględnego pozbawienia wolności w tak stronniczy sposób. W II instancji sprawa rozstrzygana była również w składzie jednego sędziego (w wyniku reformy poprzedniego rządu), który nie przyjął prawie żadnego wniosku apelacji.
Szanowny Panie Prezydencie, uprzejmie proszę o przychylenie się do mojej prośby i zastosowanie prawa łaski w stosunku do p. Marcina Falkowskiego. Nie chcę, by zbliżające się Święta Wielkanocne spędził w więzieniu. Nie chcę, by w państwie prawa, obywatel siedział w więzieniu „za udział w antyrządowej manifestacji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Niemiecki pracodawca w Polsce: „Polacy to podgatunek, to rasa ludzi, która ma służyć Niemcom!”

Prezydent Andrzej Duda z premierem Orbánem m.in. o szczycie UE ws. imigracji