Arabia Saudyjska: Więzienie albo wybatożenie za używanie telefonu męża! - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 26 maja, 2020

Arabia Saudyjska: Więzienie albo wybatożenie za używanie telefonu męża!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Kobiety w Arabii Saudyjskiej mogą zostać skazane na wybatożenie lub ewentualnie na karę więzienia za sprawdzenie telefonu komórkowego męża bez jego zgody.

Według prawnika Mohammad al-Temiata z Programu Bezpieczenstwa Rodziny, informacja uzyskana w ten sposób będzie uznawana za nielegalną, a podobne działania mogą zostać rozpatrzone jako naruszenie nietykalności życia prywatnego. Sprawa będzie rozpatrywana w przypadku wniesienia oskarżenia przez męża.

To nie koniec prawnych nowinek z saudyjskiego królestwa. W końcu kwietnia, zastępca następcy tronu – Mohammed bin Salman oraz Wielki Mufti – Sheikh Abdulaziz bin Abdullah al-Sheik wykluczyli możliwość zniesienia zakazu prowadzenia samochodów przez kobiety.

Oprócz tego, Saudyjki zmuszone są chodzić w tradycyjnych strojach, odsłaniających jedynie fragment twarzy i wychodzić z domu wyłącznie w towarzystwie osoby spokrewnionej.

Nie mogą również otwierać rachunku bankowego, pracować w pewnych zawodach, studiować na uczelniach wyższych, czy podróżować poza granic kraju bez zgody męskiego opiekuna – zazwyczaj ich męża lub krewnego.

Za: http://www.dzienniknarodowy.pl/

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,234FaniLubię
17,868ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy