Arabia Saudyjska: Więzienie albo wybatożenie za używanie telefonu męża!

0
24131

Kobiety w Arabii Saudyjskiej mogą zostać skazane na wybatożenie lub ewentualnie na karę więzienia za sprawdzenie telefonu komórkowego męża bez jego zgody.

Według prawnika Mohammad al-Temiata z Programu Bezpieczenstwa Rodziny, informacja uzyskana w ten sposób będzie uznawana za nielegalną, a podobne działania mogą zostać rozpatrzone jako naruszenie nietykalności życia prywatnego. Sprawa będzie rozpatrywana w przypadku wniesienia oskarżenia przez męża.

To nie koniec prawnych nowinek z saudyjskiego królestwa. W końcu kwietnia, zastępca następcy tronu – Mohammed bin Salman oraz Wielki Mufti – Sheikh Abdulaziz bin Abdullah al-Sheik wykluczyli możliwość zniesienia zakazu prowadzenia samochodów przez kobiety.

Oprócz tego, Saudyjki zmuszone są chodzić w tradycyjnych strojach, odsłaniających jedynie fragment twarzy i wychodzić z domu wyłącznie w towarzystwie osoby spokrewnionej.

Nie mogą również otwierać rachunku bankowego, pracować w pewnych zawodach, studiować na uczelniach wyższych, czy podróżować poza granic kraju bez zgody męskiego opiekuna – zazwyczaj ich męża lub krewnego.

Za: http://www.dzienniknarodowy.pl/

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here