Axel Springer instruuje podległych mu dziennikarzy! Niemiecka propaganda w Polsce? - PrawicowyInternet.pl
sobota, 11 lipca, 2020

Axel Springer instruuje podległych mu dziennikarzy! Niemiecka propaganda w Polsce?

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

– Żaden właściciel koncernu nie ma prawa łamać wolności mediów, łamać sumień dziennikarskich, a przede wszystkim manipulować opinią publiczną – mówiła w „Gościu Wiadomości” Beata Mazurek z PiS komentując list szefa koncernu medialnego Ringier Axel Springer, w którym instruuje podległych mu dziennikarzy. – To wpływa też na obiektywizm dziennikarzy – ocenił Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15.

Politycy w programie „Gość Wiadomości” komentowali informację podaną przez „Wiadomości”, że szef niemiecko-szwajcarskiego koncernu medialnego Ringier Axel Springer instruuje podległych mu dziennikarzy – jaka powinna być ocena polskiego rządu. W tym samym liście ostro skrytykował polski rząd za brak poparcia dla Donalda Tuska. „W nadchodzącym czasie na autostradzie unijnej integracji pojawią się nie tylko pas szybkiego i wolnego ruchu, ale też parking. I to jest właśnie moment, gdy do gry włączają się wolne media, takie jak my […] większość naszych czytelników i użytkowników należy do tej miażdżącej większości, która popiera członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Podpowiedzmy im co zrobić, żeby pozostać na pasie szybkiego ruchu i nie skończyć na parkingu” – napisał Mark Dekan. Ringier Axel Springer to prawdziwy medialny kolos. W Polsce należą do niego m.in. dziennik „Fakt”, tygodnik „Newsweek” oraz portal Onet.pl

– Jeśli to prawda to jest niedopuszczalne, oburzające i skandaliczne – oceniła Beata Mazurek z PiS. Jej zdaniem żaden właściciel koncernu nie ma prawa łamać wolności mediów. – Łamać sumień dziennikarskich, a przede wszystkim manipulować opinią publiczną – mówiła i dodała, że sprawą powinna zająć się prokuratura. Mazurek podkreśliła też, że jak najszybciej powinniśmy zmienić przepisy i zmniejszyć udział koncernów zagranicznych w polskim rynku medialnym.

Zdaniem Tomasza Rzymkowskiego z Kukiz’15 list szefa koncernu Ringier Axel Springer to wpływanie na przekaz tych mediów. – W pewien sposób wpływa też na obiektywizm dziennikarzy – powiedział poseł. Podkreślił, że trudno znaleźć inne państwo, gdzie rynek medialny byłby tak drastycznie opanowany przez podmioty zagraniczne.

– To służy temu, aby rząd niemiecki, prasa niemiecka czy właściciele niemieccy mieli realny wpływ na to co dzieje się w Polsce i kształtowali opinię publiczną, która nie sprzyja Polakom czy interesom Polski tylko sprzyja Niemcom i niemieckiemu rządowi – stwierdziła Mazurek.

Informacja za: TVP Info, „Gość Wiadomości”

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,709FaniLubię
18,058ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy