Bardzo zły pomysł! Minister Emilewicz: do 30 złotych opłaty za wjazd do centrum miasta? Co to za "liberałowie", którzy wprowadzają kolejne podatki?! - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 26 maja, 2020

Bardzo zły pomysł! Minister Emilewicz: do 30 złotych opłaty za wjazd do centrum miasta? Co to za “liberałowie”, którzy wprowadzają kolejne podatki?!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Świeżo upieczona minister przedsiębiorczości i technologii w radiowym wywiadzie zapowiedziała umożliwienie samorządom wprowadzenia wysokich opłat za wjazd do centrów miast. W „strefach zeroemisyjnych” może to nas kosztować jednorazowo nawet do 30 złotych.

Jadwiga Emilewicz w studiu radia RMF opowiadała w czwartek m.in. o zamiarach rządu kryjących się pod hasłami ekologicznymi.

– Czy na przykład w ramach walki ze smogiem będziecie popierać takie pomysły jak zakaz jazdy samochodem do centrów miast albo wprowadzenie np. drakońskich opłat 30 złotych za wjazd do centrum? – pytał prowadzący wywiad Robert Mazurek.

– Bardzo proszę przeczytać tę regulację, która była. Będziemy popierać możliwość tworzenia stref zeroemisyjnych. Dajemy taką możliwość w ustawie o elektromobilności samorządom. Będzie prezydent czy burmistrz mógł zamknąć centrum miasta, i my to będziemy wspierać. Będzie mógł z tego tytułu wprowadzić opłaty do 30 złotych. Czy to drakońska opłata, panie redaktorze? – odpowiadała minister.

– W których miastach w Polsce dzisiaj nie ma stref, w których płacimy za parking? Nie bądźmy hipokrytami – przekonywała, raczej jednak… mało przekonująco. – Są takie opłaty. My mówimy: do 30 złotych. Mówimy: strefy ograniczonego ruchu. Nie mówimy o zamknięciu całego miasta.

Dziennikarz oponował mówiąc, że niektórzy mieszkańcy są zmuszeni do szybkiego przemieszczania się po mieście samochodem, na przykład żeby zdążyć odwieźć do szkół czy przedszkoli dzieci, a następnie zdążyć do pracy. Minister Emilewicz była jednak niezłomna.

– Panie redaktorze, doskonale pan o tym wie, że dzisiaj funkcjonalnie i szybciej jest przejechać dobrze funkcjonującym transportem publicznym. (…) To jest trend globalny. Chcielibyśmy, aby w polskich miastach ludzie, rodziny wielodzietne jeździły za darmo komunikacją miejską. Tak się dzieje w wielu miastach: dzieci w Warszawie mogą jeździć za darmo, w Krakowie również… – mówiła szefowa nowopowołanego resortu.

Źródło: rmf24.pl, pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,232FaniLubię
17,867ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy