w ,

Będą wcześniejsze wybory samorządowe? Jestem na tak! Przegnać PO/PSL z samorządu!

Powoli spełnia się marzenie milionów Polaków polegające na odchwaszczeniu Polski z działaczy Platformy Obywatelskiej, SLD i PSL. Powoli, z ważnych państwowych stanowisk usuwane są polityczne męty, które od 1989 roku żerowały na państwie polskim. Czeka nas jeszcze wiele głośnych „przejęć”, wiele nagłaśnianych przez media „zwolnień” i bardzo dobrze! Polacy liczą również, że wszelkie afery, marnotrawstwo publicznych pieniędzy, haniebne prywatyzacje, zostaną rozliczone. Czego Prawo i Sprawiedliwość nie może dzisiaj odbić? Samorządów. Czy aby na pewno? 

Zielone cuda nad urną

Ostatnie wybory samorządowe odbyły się 16 listopada 2014 roku.

Wyniki wyborów zostały podane z pięciodniowym opóźnieniem. Zgłoszono ponad 1800 protestów wyborczych. W sieci pojawiły się setki relacji osób, których głosy magicznie znikały i nie uwzględniano ich w komunikatach komisji wyborczych. Wybrano między innymi:

  • 258 wójtów/burmistrzów z ramienia komitetu PSL (PiS: 124, PO: 54),
  • w 145 powiatach ziemskich najwięcej głosów otrzymało PSL (PiS: 79, PO: 28),
  • w 307 gminach najwięcej głosów otrzymało PSL (PiS: 149, PO: 52)

Wybory samorządowe wygrała zatem partia, której poparcie w skali kraju, od lat nie przekracza 6%. Co za cuda? Co za dziwy? Nagle ludowcy przyzwali duchy prawdziwych ludowców sprzed II wojny światowej? To też wątpliwe, bo tamci ludowcy brzydziliby się dzisiejszym postkomunistycznym PSL-em. Koalicja PO-PSL rządzi dzisiaj w 15 na 16 regionów, Prawo i Sprawiedliwość całkowicie wygrało jedynie na Podkarpaciu.

Robert Wielgórski [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons
Robert Wielgórski [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Głosowałeś nieprawomyślnie? Twój głos był nieważny!

Po czterech miesiącach od wyborów samorządowych 2014 dowiedzieliśmy, że oddano 5 331 227 głosów nieważnych. ( ͡º ͜ʖ͡º) Tak, oddano pięć milionów trzysta trzydzieści jeden tysięcy dwieście dwadzieścia siedem głosów nieważnych.

Do sejmików wojewódzkich  –  2 525 210  (17,47%)
Do rad powiatów  –  1 726 304  (16,67%)
Do rad gmin  –  774 484  (5,23%), w tym:
–  do rad miast na prawach powiatu  –  304 038  (7,5%)
–  do rad małych gmin  –   437 298  (4,32%)
–  do dzielnic Warszawy  –  33 148  (5,24%)
W wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast  –  305 229  (2,12%)
W całych wyborach samorządowych  –  5 331 227  (9,87%)

W niektórych gminach oddano ponad 50% głosów nieważnych. Wierzycie w takie cuda? Wierzycie, że Polacy nie potrafili postawić znaczka „X”? Moim zdaniem, skalą fałszerstwa tych wyborów nie powstydziłby się sam Łukaszenka na Białorusi. „Sfałszowaliście te wybory” – powiedział Jarosław Kaczyński do koalicji PO-PSL, tuż po ogłoszeniu wyników.

Internet również jednoznacznie skomentował wyniki wyborów:

psl_w_tych_wyborach_przegielo_2014-11-19_13-02-25_middle

https://www.youtube.com/watch?v=4Fw8nmeD8cU

Właśnie po tych wyborach powstała inicjatywa obywatelska Ruch Kontroli Wyborów, która ma za zadanie walkę o uczciwe wybory!

Wybory samorządowe w 2016 roku?

Po wyborach w 2014 roku, PSL-owskie rodziny jeszcze bardziej oplotły siecią swoich układów lokalne urzędy. Dzisiaj trzeba je rozbić! Okazją ku temu jest rozpisanie nowych wyborów samorządowych w związku z postulowanymi zmianami w podziale administracyjnym Polski. Z województw zachodniopomorskiego i pomorskiego miałby zostać wykrojony nowy region powstały z ziemi słupskiej i koszalińskiej. Natomiast Mazowsze podzielone zostałoby na dwa: Warszawę i resztę, która miałaby stolicę w Płocku. Miałoby też – co postulował już wcześniej Jarosław Kaczyński – powstać woj. częstochowskie.

W 2016 roku budżet Krajowego Biura Wyborczego na wzrosnąć z 50 do 90 milionów złotych, co zdecydowanie sugeruje nam możliwość zorganizowania wyborów jeszcze w tym roku. Prawo i Sprawiedliwość, w ciągu najbliższych miesięcy planuje zmienić Kodeks Wyborczy na taki, w którym wybory będą dużo bardziej przejrzyste a fałszerstwa trudniejsze.

Jaki byłby jeszcze plus nowych wyborów samorządowych? Kukiz’15 (i może KORWiN) w samorządzie! Z tego co widzimy po działalności „kukizowców” w Sejmie, chciałbym widzieć ich również w sejmikach i w radach, w całej Polsce.

https://www.youtube.com/watch?v=gHhpPVE25O4

Źródło: Nowe wybory samorządowe już w 2016 r.? Teoretycznie to możliwe

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Jarosław Iwaszkiewicz (KORWiN) dla Europy najlepiej gdy polskimi problemami zajmują się Polacy!

Kompromitacja PO, Nowoczesnej i Schulza. Szydło znakomicie. Korwin zaorał. Debata w europarlamencie.