„Będzie jeden podatek 9 procent?!” – PiS wprowadzi rewolucyjne zmiany w Ordynacji podatkowej?

3
36526

Okładka „Faktu”:

„Rząd premier Beaty Szydło (53 l.) szykuje się do kompletnego przemeblowania w naszych podatkach. Już od 2018 roku! Zamiast składek na ZUS, NFZ i podatku PIT będzie jeden podatek. Najmniej zarabiający mają zyskać nawet kilka tysięcy złotych rocznie. A bogatsi stracą szansę na unikanie płacenia państwu daniny!”

Jak to skomentować? Głos oddaję JKM:

Prezes partii KORWiN przestrzegał także przed wprowadzeniem tzw. superpodatku. Zgodnie z zapowiedziami superpodatek zastąpić ma PIT, składki na ZUS oraz składki na NFZ. Wszystkie te daniny mają ustąpić miejsca jednej wspólnej, którą zapłacić będą musieli pracodawcy i pracownicy.

– Stworzenie superpodatku, czyli połączenie wszystkich trzech danin – a dodane będą do niego pewnie jeszcze inne, w jeden podatek, to państwo totalitarne. Państwo, w którym nie ma licznych kieszeni w budżecie, tylko jedna, w wyniku czego rząd nawet nie wie, skąd pochodzą jego dochody i na czym polegają jego wydatki, ponieważ nie są podzielone na poszczególne segmenty budżetu. Takiego totalitaryzmu jeszcze nie było (…) – przestrzegał europoseł.

Prezes Korwin-Mikke wyjaśnił: Skutki wprowadzenia tego podatku muszą być fatalne. Jeżeli koła nie są hamowane wzajemnie, to pociąg będzie się rozpędzał coraz bardziej. Aż do nieuniknionej katastrofy. Nad którą nikt nie zapanuje, bo nie będzie nawet wiedział, na czym polega nieszczęście.

Komentarze:

komentarzy

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here