Belgowie wypuścili na wolność kobietę skazaną za związki z terrorystami. Powód: biurokracja

0
6752

Skazana cztery miesiące temu na 15 lat więzienia Fatima Aberkan, określana jako „matka dżihadu”, opuściła właśnie więzienie. Powodem wypuszczenia kobiety powiązanej z islamskimi terrorystami jest bałagan biurokratyczny i opieszałość belgijskich sądów.

Fatima Aberkan została zwolniona z więzienia w piątek, gdyż władze w ciągu ustawowych 5 miesięcy nie zdążyły ustosunkować się do wniosku adwokata o unieważnienie decyzji sądu.

Na wolność wyjdzie więc kobieta określana jako „matka dżihadu”, skazana w kwietniu na 15 lat więzienia za kontakty z Al-Kaidą, ISIS oraz wpływowymi ekstremistami działającymi w Syrii.

Dżihadystka pozostanie pod kontrolą belgijskich służb, które nałożyły na nią pewne ograniczenia w poruszaniu się po kraju. Nie jest to jednak to samo, co pobyt w zakładzie karnym.

Wypuszczona 55-latka od dawna była na oku służb, gdyż aktywność terrorystyczną przejawiała ona sama oraz jej dzieci. Jeden z jej synów zginął w walce jako dżihadysta, dwóch kolejnych należało do organizacji terrorystycznych, a dwie córki wraz z matką regularnie podróżowały do Syrii. „Matka dżihadu” miała również kontakty z wieloma skazanymi za terroryzm islamistami.

Za: pch24.pl, źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here