w ,

BLM burzy kolejne pomniki!

Szaleństwom ruchu BLM można przyglądać się z pożałowaniem od dłuższego czasu. Zrzucanie z piedestałów dawnych autorytetów stało się smutną normą i wygląda na to, że nie przeszkadza to nikomu, prócz tych zdrowo myślących.

Burzenie pomników przybyło już z USA do Europy i co dziwne, zaczyna zbierać żniwo w państwach, w których tradycja i pewne odwieczne zasady zdają się królować. Mowa w tym wypadku o Wielkiej Brytanii.

Jedno z najważniejszych muzeów na świecie British Museum w Londynie powstało w roku 1753. Jednym z jego założycieli był brytyjski lekarz sir Hans Sloane. P jego śmierci, zbiór liczący około 7 milionów eksponatów, który zebrał w swoim życiu stanowił fundament wystawy British Museum.
Ruch Black Lives Matter oskarża zmarłego prawie 3 wieki temu uczonego o sprzyjanie kolonializmowi i wspieranie niewolnictwa.

Nowa dyrekcja muzeum ugięła się pod presją BLM, efektem tego było oznaczenie figury uczonego zapisem o byciu właścicielem niewolników. Poza tym posąg przedstawiający założyciela muzeum przeniesiony został w inne, mniej zaszczytne miejsce niż dotychczas.

Zepchnęliśmy go z piedestału – mówił nowy dyrektor muzeum Hartwig Fischer.

W opinii dyrektora, działanie to ma związek z rewizjonizmem historycznym, który wybuchł na skutek zamieszek rasowych jakie mają obecnie miejsce na świcie.

Staramy się pisać o skomplikowanej i czasem bardzo bolesnej historii, którą dzielimy – dodawał Fischer.

Czy takie działania mają faktycznie prawo bytu? Biorąc pod uwagę powyższe, w zasadzie cała historia świata i cywilizacji winna być napisana od nowa, właśnie ze względu na pewne korzenie i ciemniejsze karty historii. To niezdrowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Szwedzki pokaz siły.

Aktywiści BLM zaatakowali kobietę! “Cisza białych to przemoc” [WIDEO]