w ,

Blokowali mównicę z powodu walki o „wolne media”, dzisiaj poseł PO fizycznie atakuje dziennikarza! OBŁUDA!

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich skrytykowało posła Platformy Rafała Grupińskiego za utrudnianie pracy reporterowi TVP Łukaszowi Sitkowi. „Zachowanie parlamentarzysty było skandaliczne” – napisano w oświadczeniu.

„Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP stanowczo protestuje przeciwko utrudnianiu pracy dziennikarzy podczas wykonywania ich zawodowych obowiązków, czego przykładem jest zachowanie przewodniczącego klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Rafała Grupińskiego w trakcie udzielania odpowiedzi dziennikarzowi TVP Info Łukaszowi Sitkowi 6 grudnia 2017 r. w gmachu Sejmu – napisano w oświadczeniu.

Eksperci wskazali, że poseł próbował wyszarpnąć dziennikarzowi mikrofon, nie chcąc odpowiedzieć na jego pytania dotyczące ujawnionego przez media nagrania filmowego, na którym widać spotkanie sędziów z politykami PO – w tym Grupińskiego – co poddaje w wątpliwość wymaganą od sędziów apolityczność.

Zwrócono uwagę, że do incydentu doszło podczas bardzo ważnej debaty nad projektami ustaw o KRS i SN. „Bez względu na ocenę metod pracy zawodowej reportera TVP Info zachowanie parlamentarzysty było skandaliczne, ponieważ fizyczne ataki na dziennikarzy są w każdym przypadku naruszeniem zasady wolności słowa, która jest fundamentem ustroju każdego demokratycznego państwa” – zaznaczono.

„W celu uzyskania informacji dziennikarz ma prawo zadawać przedstawicielowi władzy publicznej pytania w sposób, jaki uznaje za skuteczny, szczególnie w sytuacji, w której polityk unika odpowiedzi na ważne z punktu widzenia interesu społecznego pytania” – podkreślono w komunikacie. Zaapelowano do wszystkich polityków, by niezależnie od sporu, nie utrudniali pracy przedstawicielom mediów.

źródło: SDP, TVP.info

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Rosjanie płacili zachodnim politykom za przychylność wobec Nord Stream. Jeśli to nie korupcja, to co?

MEDIA NARODOWE: Płot pod napięciem, druty kolczaste, wojsko. Tak Węgrzy walczą z nielegalną migracją (László Toroczkai)