Blokowali mównicę z powodu walki o “wolne media”, dzisiaj poseł PO fizycznie atakuje dziennikarza! OBŁUDA!

0
1259

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich skrytykowało posła Platformy Rafała Grupińskiego za utrudnianie pracy reporterowi TVP Łukaszowi Sitkowi. „Zachowanie parlamentarzysty było skandaliczne” – napisano w oświadczeniu.

„Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP stanowczo protestuje przeciwko utrudnianiu pracy dziennikarzy podczas wykonywania ich zawodowych obowiązków, czego przykładem jest zachowanie przewodniczącego klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Rafała Grupińskiego w trakcie udzielania odpowiedzi dziennikarzowi TVP Info Łukaszowi Sitkowi 6 grudnia 2017 r. w gmachu Sejmu – napisano w oświadczeniu.

Eksperci wskazali, że poseł próbował wyszarpnąć dziennikarzowi mikrofon, nie chcąc odpowiedzieć na jego pytania dotyczące ujawnionego przez media nagrania filmowego, na którym widać spotkanie sędziów z politykami PO – w tym Grupińskiego – co poddaje w wątpliwość wymaganą od sędziów apolityczność.

Zwrócono uwagę, że do incydentu doszło podczas bardzo ważnej debaty nad projektami ustaw o KRS i SN. „Bez względu na ocenę metod pracy zawodowej reportera TVP Info zachowanie parlamentarzysty było skandaliczne, ponieważ fizyczne ataki na dziennikarzy są w każdym przypadku naruszeniem zasady wolności słowa, która jest fundamentem ustroju każdego demokratycznego państwa” – zaznaczono.

„W celu uzyskania informacji dziennikarz ma prawo zadawać przedstawicielowi władzy publicznej pytania w sposób, jaki uznaje za skuteczny, szczególnie w sytuacji, w której polityk unika odpowiedzi na ważne z punktu widzenia interesu społecznego pytania” – podkreślono w komunikacie. Zaapelowano do wszystkich polityków, by niezależnie od sporu, nie utrudniali pracy przedstawicielom mediów.

źródło: SDP, TVP.info

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here