Bodnar domaga się państwowych pieniędzy dla upadającej "Gazety Wyborczej" - PrawicowyInternet.pl
czwartek, 4 czerwca, 2020

Bodnar domaga się państwowych pieniędzy dla upadającej “Gazety Wyborczej”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar jest „zaniepokojony” brakiem rządowych ogłoszeń w „Gazecie Wyborczej”. Jak twierdzi, może to naruszać konstytucyjne prawo obywateli do pozyskiwania informacji. Tego jeszcze nie grali! Konstytucyjne prawo Michnika do publicznych pieniędzy. Uważam, że za całość swojej działalności Agora nigdy nie powinna zobaczyć złotówki z publicznych pieniędzy. Tę ekstremę trzeba traktować dokładnie tak jak “Fakty i Mity”, czy urbanowskie “Nie”. Jako coś skrajnego, a w moim osobistym odczuciu również skrajnie obrzydliwego. 

Rzecznik Praw Obywatelskich wystosował list do premiera z żądaniem sfinansowania kampanii informacyjnej koronawirusa w „Gazecie Wyborczej”. Adam Bodnar uważa, że „pomijanie czytelników jednego z ważnych dzienników opinii w kampanii informacyjnej może (…) mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i ochronę zdrowia obywateli”.

We wtorek na łamach „Gazety Wyborczej” ukazał się artykuł wytykający rządowi, że nie finansuje w gazecie kampanii informacyjnej dotyczącej porad związanych z pandemią. „Wielka rządowa akcja informacyjna trwa od 10 marca.

RPO nie odniósł się do zarzutów, kierowanych pod adresem „GW”, o publikowanie fake newsów na temat pandemii i działań rządu. Jak na przykład sprawa poznańskiego laboratorium sanepidu, które miało być „zapchane”, miało brakować testów, a „pacjenci muszą czekać”. To co – może Adam Bodnar zajmie się fake newsami publikowanymi przez tytuł Adama Michnika? 

https://twitter.com/luka_mik/status/1240583295563452416?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1240583295563452416&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.tvp.info%2F47505295%2Fadam-bodnar-domaga-sie-publicznych-pieniedzy-dla-gazety-wyborczej

Za: tvp.info, najwyzszy czas

Wp.pl wypuszcza fake-newsa o “oplutej muzułmance”. Wyborcza i TVN powielają. BBC robi materiał. I tak się to kręci!

„Gazeta Wyborcza” ZNOWU KŁAMAŁA! Agora musi zapłacić 10 tys. PLN odszkodowania i opublikować przeprosiny!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,135FaniLubię
17,902ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy