Borys Budka przestał być Polakiem? Nawet senatorowie PO odcinają się od jego skandalicznych słów! - PrawicowyInternet.pl
piątek, 29 maja, 2020

Borys Budka przestał być Polakiem? Nawet senatorowie PO odcinają się od jego skandalicznych słów!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Po wywiadzie, którego niemieckiemu „Die Zeit” udzielił Borys Budka, na wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej spadły gromy, również ze strony jego partyjnych kolegów. Senatorowie Andrzej Misiołek i Leszek Piechota odcięli się od słów posła zachęcającego Unię Europejską do „twardej postawy wobec Polski” oraz nałożenia na nią „konsekwencji w postaci sankcji”.

Senatorowie PO wydali specjalne oświadczenie w sprawie wywiadu Borysa Budki. Stwierdzili w nim, że odcinają się od słów posła, który w rozmowie z „Die Zeit” przekonywał Unię Europejską do bezwzględności wobec Polski. – Unia Europejska powinna stawiać Polsce ultimatum, być nieustępliwa, nieprzejednana, twarda i pokazać swoją siłę wobec Polski oraz grozić naszemu krajowi konsekwencjami w postaci sankcji – mówił Budka.

ZOBACZ: Borys Budka podróżował samolotem za ponad 91 tys. PLN w ciągu roku! Na koszt polskich podatników! Zobacz ile polscy parlamentarzyści marnotrawią publicznych pieniędzy.

Senatorowie są zdania, że „niedopuszczalne jest, by Polak, poseł RP, wiceprzewodniczący największej partii opozycyjnej, osoba publiczna w zagranicznej prasie domagał się od Unii Europejskiej i państw ją tworzących podejmowania działań restrykcyjnych wobec naszej ojczyzny”. Dodali również, że „tylko polskie społeczeństwo ma prawo rozstrzygać o tym, w jakim kierunku Polska będzie podążać”. „Ufamy w mądrość Polaków i roztropność polskiej klasy politycznej oraz w to, że z najtrudniejszych sytuacji potrafimy wyjść sami”, napisali w swoim oświadczeniu.

Zdaniem senatorów rolą opozycji nie jest „angażowanie jakichkolwiek sił zewnętrznych do wewnętrznej walki politycznej”. Taką postawę określili mianem „niedopuszczalnej” i przypomnieli, że fakty historyczne pokazują, iż tego typu aktywność zawsze kończyła się dla Polski i Polaków tragicznie.

Politycy wyrazili również swoje oburzenie, ponieważ Borys Budka do Sejmu kandydował z listy PO w Gliwicach. „Jako senatorowie Ziemi Śląskiej, uwzględniając Jej złożoną historię, uważamy, że taka wypowiedź śląskiego posła do niemieckiej gazety źle służy wizerunkowi naszego Regionu”, oznajmili.

Za: pch24.pl, źródło: wprost.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,187FaniLubię
17,880ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy