w ,

BRAWO! BRAWO! BRAWO! Oficerowie Ludowego Wojska Polskiego będą zdegradowani do stopnia szeregowca!!!

Projekt ustawy degradacyjnej, umożliwiającej obniżenie stopni wojskowych oficerom z okresu PRL jest już gotowy. Decydujący ruch będzie należał do Prezydenta RP.

Projektowane przepisy umożliwią zdegradowanie do stopnia szeregowca oficerów Ludowego Wojska Polskiego, którzy w latach 1944-90 przyczynili się do „utrzymywania lub podtrzymywania reżimu komunistycznego”. Projekt przewiduje możliwość zdegradowania oficera także po jego śmierci. Oficer lub jego rodzina będzie mieć możliwość odwołania się od decyzji do sądu wojskowego.

ZOBACZ: Prezydent podpisał ustawę dekomunizacyjną. To koniec obiektów propagujących ustrój totalitarny!

Jak podał onet.pl, projekt w sposób szczególny odnosi się do oficerów wchodzących w skład Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, która wprowadziła stan wojenny. Takie rozwiązanie pozwoli na pozbawienie generalskich szlifów m.in. generałów Jaruzelskiego, Kiszczaka i Siwickiego.

Projekt ustawy ma zawierać „pułapkę na prezydenta”. Chodzi o podział kompetencji w procesie degradacyjnym generałów. Rozwiązanie przewiduje, że to szef MON będzie wszczynał postępowanie degradacyjne i przygotuje listę oficerów, a ostateczną decyzję ma podjąć prezydent. Degradacją oficerów niższego stopnia zajmie się sam szef MON.

Źródło: rp.pl, onet.pl, pch24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

O pośle, który z wiatrem przeminie…

Na początku pracę miało stracić 37 tys. nauczycieli. Potem już tylko 10 tys. Teraz 6,5 tys. Czy ZNP się w końcu zdecyduje?