Brawo Bułgaria! Propagowanie radykalnego islamu będzie karane WIĘZIENIEM! - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 31 maja, 2020

Brawo Bułgaria! Propagowanie radykalnego islamu będzie karane WIĘZIENIEM!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Wzywanie do dżihadu, utworzenia kalifatu, stosowania prawa szariatu i do nadrzędności tego prawa nad cywilnym ustawodawstwem – to tylko fragment listy czynów zakazanych. Bułgarski parlament zdecydował się na walkę z propagatorami radykalnego islamu i zaostrzył kodeks karny.

Nowe bułgarskie przepisy za propagowanie radykalnego islamu przewidującą karę do trzech lat więzienia. Taką zmianę w kodeksie karnym zaproponował nacjonalistyczny Front Patriotyczny (PF), który wchodzi w skład koalicji rządzącej.

Co kryje się pod pojęciem propagowania radykalnego islamu? To „wzywanie do dżihadu, utworzenia kalifatu, stosowania prawa szariatu i do nadrzędności tego prawa nad cywilnym ustawodawstwem, przymusowe narzucanie religijnych zasad i norm, a także werbowanie zwolenników i gromadzenie środków finansowych na te cele”.

ZOBACZ: BRAWO! Po raz pierwszy w historii Bułgarii ukarano mandatem kobietę noszącą burkę!

Zdaniem autorów nowego prawa, problem radykalnego islamu w Bułgarii jest bardzo poważny. – Struktury radykalne, finansowane z zewnątrz, przeważnie z Arabii Saudyjskiej, istnieją i stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Kodeks karny powinien odnieść się do tego zagrożenia – podkreślił współprzewodniczący PF Krasimir Karakaczanow.

Jego zdaniem wprowadzone przepisy wyraźnie rozróżniają „radykalną ideologię” i „pokojowy islam”. To nie pierwsza tego typu regulacja w Bułgarii. Tydzień temu parlament przyjął ustawę zakazującą noszenia burek w miejscach publicznych. Powstała ona także z inicjatywy PF.

Walka z radykalnym islamem w Bułgarii nie jest nowością. W mieście Pazardżik trwa proces 14 osób oskarżonych o propagowanie radykalnego islamu. Odpowiadają oni za wspieranie tzw. Państwa Islamskiego, wywieszanie czarnych flag tej dżihadystycznej organizacji i noszenie koszulek z jej symbolami. Głównym oskarżonym jest 40-letni Ahmed Musa Ahmed, samozwańczy imam romskiej dzielnicy w Pazardżiku.

Za: pch24.pl, źródło: radiomaryja.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,178FaniLubię
17,889ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy