w

Brawo Bułgaria! Propagowanie radykalnego islamu będzie karane WIĘZIENIEM!

Wzywanie do dżihadu, utworzenia kalifatu, stosowania prawa szariatu i do nadrzędności tego prawa nad cywilnym ustawodawstwem – to tylko fragment listy czynów zakazanych. Bułgarski parlament zdecydował się na walkę z propagatorami radykalnego islamu i zaostrzył kodeks karny.

Nowe bułgarskie przepisy za propagowanie radykalnego islamu przewidującą karę do trzech lat więzienia. Taką zmianę w kodeksie karnym zaproponował nacjonalistyczny Front Patriotyczny (PF), który wchodzi w skład koalicji rządzącej.

Co kryje się pod pojęciem propagowania radykalnego islamu? To „wzywanie do dżihadu, utworzenia kalifatu, stosowania prawa szariatu i do nadrzędności tego prawa nad cywilnym ustawodawstwem, przymusowe narzucanie religijnych zasad i norm, a także werbowanie zwolenników i gromadzenie środków finansowych na te cele”.

ZOBACZ: BRAWO! Po raz pierwszy w historii Bułgarii ukarano mandatem kobietę noszącą burkę!

Zdaniem autorów nowego prawa, problem radykalnego islamu w Bułgarii jest bardzo poważny. – Struktury radykalne, finansowane z zewnątrz, przeważnie z Arabii Saudyjskiej, istnieją i stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Kodeks karny powinien odnieść się do tego zagrożenia – podkreślił współprzewodniczący PF Krasimir Karakaczanow.

Jego zdaniem wprowadzone przepisy wyraźnie rozróżniają „radykalną ideologię” i „pokojowy islam”. To nie pierwsza tego typu regulacja w Bułgarii. Tydzień temu parlament przyjął ustawę zakazującą noszenia burek w miejscach publicznych. Powstała ona także z inicjatywy PF.

Walka z radykalnym islamem w Bułgarii nie jest nowością. W mieście Pazardżik trwa proces 14 osób oskarżonych o propagowanie radykalnego islamu. Odpowiadają oni za wspieranie tzw. Państwa Islamskiego, wywieszanie czarnych flag tej dżihadystycznej organizacji i noszenie koszulek z jej symbolami. Głównym oskarżonym jest 40-letni Ahmed Musa Ahmed, samozwańczy imam romskiej dzielnicy w Pazardżiku.

Za: pch24.pl, źródło: radiomaryja.pl

https://www.youtube.com/watch?v=DwikzXA1jRY

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Są oficjalne wyniki referendum: Wielka Brytania opuszcza Unię Europejską!

Adam Michnik w ukraińskiej prasie: w Polsce będzie Majdan, PiS będzie do nas strzelać!