w ,

Brawo! Polski rząd na straży suwerenności. Nie ma zgody na dyktat lewicy w UE!

Mateusz Morawiecki opublikował w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym tłumaczy dlaczego jego rząd nie może zgodzić się na wiązanie budżetu UE z tzw. “zasadą praworządności”. „W ostatnich dniach skierowałem do przywódców UE list w sprawie mechanizmów warunkowości związanych z budżetem UE; Polska nie może zaakceptować takiej wersji tych mechanizmów, która prowadzi do prymatu politycznych i arbitralnych kryteriów nad oceną merytoryczną” – pisze premier.

“W ostatnich dniach skierowałem do przywódców UE list z nakreśleniem naszej perspektywy na kwestie mechanizmów warunkowości związanych z budżetem UE.

Po pierwsze, uznaniowe mechanizmy, oparte na arbitralnych, politycznie motywowanych kryteriach nie mogą zostać zaakceptowane, bo nie uwzględniają one istotnych, merytorycznych aspektów prawa europejskiego.

Po drugie, ich przyjęcie mogłoby doprowadzić do usankcjonowania stosowania podwójnych standardów, odmiennego traktowania poszczególnych państw członkowskich UE.

Po trzecie, proponowane rozwiązania są niezgodne z konkluzjami Rady Europejskiej z lipca 2020 i budzą poważne wątpliwości prawne w świetle brzmienia Traktatów.

Efektem takiego podejścia będzie doprowadzenie do takiej sytuacji, że uznaniowość w przypadku tego mechanizmu zrodzi poważne zagrożenia dla praworządności w UE. Dlatego Polska nie może zaakceptować takiej wersji mechanizmu, prowadzącej do prymatu politycznych i arbitralnych kryteriów nad oceną merytoryczną” – napisał Morawiecki.

Solidarna Polska apelowała:

Kilka dni wcześniej Solidarna Polska na czele z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro apelowała: “Solidarna Polska w zdecydowany sposób sprzeciwia się sformułowanej przez niemiecką prezydencję propozycji powiązania wypłat z budżetu Unii Europejskiej z tzw. zasadą praworządności. Nie chodzi tu bowiem o praworządność, a o kolonizację. Niemiecka propozycja jest w praktyce niczym innym jak próbą radykalnego ograniczenia suwerenności Polski i Węgier, a także innych krajów, które w przyszłości odważyłyby się wykazać niezależnością od głównego ośrodka decyzyjnego Unii. To środek służący politycznej, kulturowej i ostatecznie też gospodarczej kolonizacji naszych krajów.”

WAŻNE! Suwerenność Polski jest zagrożona! Ziobro pisze wprost: „polityczna, kulturowa, gospodarcza kolonizacja Polski i Węgier”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

To jest prowokator, który rzucił racą w kierunku warszawskiego mieszkania! POSZUKIWANY

Janusz Korwin-Mikke z usuniętym kontem na Facebooku. Obserwowało go prawie 800 tys. osób. Cenzura.