Bułgaria: w kraju powstają kolejne obozy dla uchodźców. Wbrew woli obywateli! - PrawicowyInternet.pl
czwartek, 2 lipca, 2020

Bułgaria: w kraju powstają kolejne obozy dla uchodźców. Wbrew woli obywateli!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Narasta fala strachu, gniewu i niepewności w bułgarskich regionach przy granicy z Turcją. Władze chcą budować kolejny obóz dla uchodźców w małej wiosce Lesowo liczącej 500 mieszkańców, w większości ludzi starszych i samotnych. Ma to być obóz typu zamkniętego.

Mieszkańcy województwa Jamboł protestują przeciwko pomysłom władz. Nie wierzą, że obiecane nieliczne patrole policji, których wioska od lat była pozbawiona, są w stanie zapewnić im bezpieczeństwo.

Na plakatach protestujących pojawiły się m.in. hasła „My, Bułgarzy nie chcemy uchodźców” i „Nasi przodkowie zrobili swoje, teraz kolej na nas”. Ten ostatni nawiązuje do czasów pięciu wieków jarzma tureckiego (do roku 1878). Bułgarzy przez 550 lat skutecznie opierali się islamizacji kraju.

https://www.youtube.com/watch?v=ufCESvXRjQI

Obóz ma powstać kilka kilometrów od granicy na terenie byłych, zniszczonych koszar. To także nie podobna się mieszkańcom Lesowa. Władze próbują łagodzić niepokoje i powstający obóz nazywają „placem kryzysowym”. Czy to pomoże? To mało prawdopodobne, tym bardziej, że szefowa MSW w ustępującym rządzie premiera Borisowa, Rumiana Byczwarowa, już zapowiada budowę kolejnych trzech obozów dla uchodźców, też nazywanych „placami kryzysowymi”.

Uspakaja jednak mieszkańców, że zima to okres spowolnienia przepływu imigrantów z południowego wschodu.

Część lokalnych polityków stara się umniejszać kwestie problemów z uchodźcami w tym regionie kraju. Wojewoda okręgu Jamboł, Dimityr Iwanow uważa, że niektórym zależy na tym, by sztucznie stwarzać napięcie w Lesowie i okolicy.

Pod koniec listopada w obozie dla uchodźców w pobliskim Harmanli doszło do zamieszek, w wyniku których rannych zostało kilkunastu policjantów.

Za: pch24.pl, źródło „TV Nova”

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,770FaniLubię
18,041ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy