BULWERSUJĄCE! Imigrant brutalnie zamordował pracownicę ośrodka. Uniknie kary!

0
41524

Pracownica socjalna, 22-letnia Alexandra Mezhers została pchnięta nożem w styczniu w jednym z ośrodków dla młodych uchodźców w Mölndal. Sprawa głośna była na cały świat. Atakujący ją Somalijczyk został następnie oskarżony o morderstwo i napaść z użyciem broni.

Kiedy policja przybyła na miejsce, okazało się że kobieta ma kilka ran na plecach i udach. Mimo że została natychmiast zabrana do szpitala zmarła. Według badania psychologicznego, przygotowanego przez lekarzy z Agencji Medycyny Sądowej, którzy badali stan zdrowia napastnika, cierpi on na zaburzenia psychiczne. W związku z tym sąd wysłał go na obserwację do szpitala psychiatrycznego dla kryminalistów. Ostatecznie orzeczono, że gdyby został zwolniony z leczenia, zostanie natychmiast deportowany. Do Szwecji może powrócić najwcześniej na początku roku 2026. Będzie też musiał rodzinie ofiary zapłacić odszkodowanie w wysokości 300 tysięcy koron.

Według prawnika, członkowie rodziny Alexandry Mezhers są rozczarowani werdyktem. Chcieli, by bandyta został skazany na karę więzienia za morderstwo. Będą odwoływać się od wyroku do prokuratora. Chcą też zakwestionowania raportu lekarzy stwierdzających, że mężczyzna jest chory psychicznie.

Najbardziej dziwi jednak argumentacja adwokata Nuura – Claesa Kennedy’ego. Według niego do zdarzenia doszło przez przypadek. Prawnik twierdził, że jego klient nie miał zamiaru zabić, był to „wypadek”. Lekarze medycyny sądowej orzekli, że Somalijczyk miał cierpieć na depresję i mieć myśli samobójcze.

Za: dzienniknarodowy.pl / niezalezna.pl

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here