Zatrzymania w PKP S.A., za: http://cba.gov.pl/
w ,

Były dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej zatrzymany za przekręty reprywatyzacyjne. Oto twarz adwokatury – „nadzwyczajnej kasty”.

Agenci warszawskiej Delegatury CBA zatrzymało trzy kolejne osoby w sprawie nieprawidłowości przy warszawskiej reprywatyzacji: byłą urzędniczkę Ministerstwa Sprawiedliwości, byłego dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej i biznesmena.

Zatrzymań dokonano  w śledztwie  nadzorowanym przez  Prokuraturę Regionalna we Wrocławiu w związku m.in. z reprywatyzacją wartej ok 160 mln zł działki  tuż przy Pałacu Kultury. Trwają czynności, podejrzani usłyszą zarzuty.

CBA w sprawie nieprawidłowości przy warszawskiej reprywatyzacji prowadzi 68  śledztwa dotyczące blisko 200 adresów – większość z nich to cenne, o wielomilionowej wartości działki, kamienice.

ZOBACZ: Warszawscy adwokaci chcieli bezpłatnie pomagać zatrzymywanym KOD-owcom. A może tak lepiej pomóc poszkodowanym przez mafię reprywatyzacyjną?

I tak funkcjonariusze warszawskiej Delegatury CBA zatrzymali w styczniu br. 5 osób, a w lutym kolejne 3 osoby. Wśród zatrzymanych był m.in. były urzędnik ze stołecznego ratusza, prawnik, były z-ca dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy i dwie inne osoby z tego biura, pracujące w momencie zatrzymania w jednostkach samorządowych Warszawy.  W połowie maja agenci  zatrzymali kolejne 8 osób m.in. biznesmena – jednego ze najbardziej znanych kupców roszczeń dekretowych do atrakcyjnych gruntów w stolicy, dwóch rzeczoznawców i trzech adwokatów.  Połowa z tych zatrzymanych decyzja sądu trafiła do aresztu.

Obok śledztw CBA przeprowadziło także kontrolę  (rozpoczętą w kwietniu 2016 r.) dotyczącą reprywatyzacji w stołecznym ratuszu.  Na 50 zbadanych procedur aż w 12 przypadkach ujawniliśmy nieprawidłowości.  I tak np. 4 działki warte 100 mln zł przez nieprawidłowości w działaniach miasta zostały przejęte przez skupujących roszczenia za 852 tys. zł.  Nasze wnioski  pokontrolne trafiły do Rady Warszawy i do prokuratury.

Piotr Kaczorek, CBA

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Lider PO wyraził poparcie dla związków partnerskich, in vitro i mordowania dzieci poczętych

Ksiądz Lemański wysyła polskich katolików… do piekła. Za Różaniec do granic