w ,

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

Projekt „Zatrzymaj Aborcję”  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed narodzeniem. Zabijanie ze względu na niepełnosprawność jest niezgodna z konstytucyjną zasadą ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Na moment poczęcia, interpretując zasadę ochrony życia, wskazywał już Trybunał Konstytucyjny w orzeczeniu 1997 r.

16 kwietnia najpierw Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. Wniosek poparło 187 posłów, 254 było przeciw. Zakończenia prac nad projektem chcieli wszyscy posłowie Lewicy i niemal wszyscy posłowie KO (z wyjątkiem Joanny Fabisiak). Klub PSL-Kukiz’15 był podzielony (11 głosów za, 10 przeciw, 7 wstrzymujących się). Drugie głosowanie dotyczyło wniosku o niezwłoczne przystąpienie do drugiego czytania, który niestety został odrzucony.

Przeciwko zagłosowało 375 posłów, za było 68 i 7 wstrzymało się od głosu. Za głosowało jedynie 52 posłów Zjednoczonej Prawicy, wśród nich minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister środowiska Michał Woś oraz wszyscy inni politycy Solidarnej Polski, którzy brali udział w głosowaniu. (m.in. Sebastian Kaleta, Michał Wójcik, Jan Kanthak, Marcin Warchoł, Mariusz Kałużny, Norbert Kaczmarczyk, Aleksandra Szczudło).

“Trybunał Konstytucyjny raz na zawsze w sposób jasny i precyzyjny powinien dookreślić, że skoro życie jest chronione w Konstytucji RP od poczęcia, to niepełnosprawność – jako przesłanka eugeniczna do dokonania aborcji – także wprost jest niezgodna z Konstytucją” – powiedział w rozmowie z KAI minister środowiska Michał Woś.

Osobiście apelowałem do wszystkich posłów o skierowanie tego projektu od razu do drugiego czytania, życie ludzkie jest najważniejszą wartością. „Ustawy, które dopuszczają bezpośrednie zabójstwo niewinnych istot ludzkich, poprzez przerywanie ciąży i eutanazję, pozostają w całkowitej i nieusuwalnej sprzeczności z nienaruszalnym prawem do życia, właściwym wszystkim ludziom, i tym samym zaprzeczają równości wszystkich wobec prawa” pisał Jan Paweł II w encyklice ,,Evangelium vitae”. Liczę, że tym razem projekt nie utknie na lata w komisji i będzie szybko procedowany.

Apeluję do wszystkich posłów, poprzyjcie projekt #ZatrzymajAborcję!💬 "Ustawy, które dopuszczają bezpośrednie zabójstwo…

Opublikowany przez Dariusza Mateckiego Środa, 15 kwietnia 2020

Jeszcze przed głosowaniem Michał Woś wyjaśniał: „Drogie aktywistki aborcyjne intensywnie wysyłające mi maile i wiadomości: jestem ZA ŻYCIEM

✔️W czasie posiedzenia Sejmu będę za skierowaniem OBYWATELSKIEGO projektu #ZatrzymajAborcję do dalszych prac – razem z innymi posłami Solidarna Polska;
✔️Dlaczego dziecko z zespołem Downa, tylko dlatego, że jest chore ma być zabijane?
✔️Pod propozycją zmian podpisało się ponad 830 tys. osób;
✔️Projekt usuwa możliwość zabijania chorych dzieci;
✔️Aborcja eugeniczna jest niezgodna z Konstytucją RP.”

👉Drogie aktywistki aborcyjne intensywnie wysyłające mi maile i wiadomości: jestem ZA ŻYCIEM👶👍✔️W czasie posiedzenia…

Opublikowany przez Michała Wosia Środa, 15 kwietnia 2020

Po głosowaniu również minister Sebastian Kaleta zabrał głos w tej sprawie:

DLACZEGO głosowałem za projektem #ZajtrzymajAborcję?

Głosowałem dziś razem z posłami Solidarnej Polski za tym by Sejm niezwłocznie zajął się projektem #ZatrzymajAborcję.👉W nagraniu prezentuję motywy takiej decyzji oraz informacje o dalszych losach projektu.Posłuchajcie całości i podajcie dalej❗🔄

Opublikowany przez Sebastian Kaleta Czwartek, 16 kwietnia 2020

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Apel do samorządów: otwórzcie schroniska! Dajcie zwierzakom szansę na adopcję! Podaj dalej!

Kaleta: „Głosowałem, by Sejm niezwłocznie zajął się projektem #ZatrzymajAborcję!” [WIDEO]