CBA rozbija kolejną grupę handlarzy lipnymi fakturami VAT. Zatrzymania „na gorąco”. - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 26 maja, 2020

CBA rozbija kolejną grupę handlarzy lipnymi fakturami VAT. Zatrzymania „na gorąco”.

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Funkcjonariusze łódzkiej Delegatury CBA zatrzymali sześć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handel fikcyjnymi fakturami VAT oraz praniu pieniędzy na kwotę co najmniej 19 milionów złotych.

Funkcjonariusze z łódzkiej Delegatury CBA wpadli na trop łódzkiego biznesmena, który oficjalnie prowadził szereg spółek handlowych i budowlanych powołanych w jednym celu – do wystawiania faktur. Lipne dokumenty finansowe krążyły między firmami, były rejestrowane, odpowiednio „opakowane” księgowo, tak aby utrudnić wykrycie procederu.

Już dziś ustalenia śledczych wskazują, że takich pozornych faktur wystawiono na co najmniej 19 mln zł.

Agenci CBA zatrzymali biznesmena w jednej z łódzkich restauracji na gorącym uczynku sprzedaży fikcyjnych faktur VAT. Oprócz głównego organizatora funkcjonariusze CBA zatrzymali także jego dwóch pomocników, szefa jednej ze spółek – tzw. słupa oraz dwóch pośredników. W realizacji brali udział także funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno – Skarbowego.

CBA zabezpieczyło szereg dokumentów – w tym faktury za wymyślone usługi bądż sprzedaż, dużą ilości nośników elektronicznych, kilkadziesiąt kart do kont bankowych oraz ok. 300 tys. złotych w gotówce. Czynności były prowadzone na terenie Łodzi i Kielc.

Zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Łodzi w zarzuty prania pieniędzy, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i fałszowania faktur.

Decyzją sądu dwóch podejrzanych – główny organizator procederu i jego pomocnik- zostało tymczasowo aresztowanych 3 miesiące. Wobec pozostałej czwórki prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze.

To kolejna podobne śledztwo realizowane przez Delegaturę CBA w Łodzi – w sprawie rozpoczętej listopadzie ub.r. zatrzymaniem w wyniku operacji specjalnej, na gorącym uczynku, w momencie sprzedaży fikcyjnych faktur VAT opiewających na 1,7 mln zł CBA zatrzymało już do dziś 30 osób, a ujawnione Straty Skarbu Państwa z tytułu ich działalności sięgają wielu dziesiątek milionów złotych.

W obu śledztwach prowadzący postępowanie nie wykluczają kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów.

Piotr Kaczorek, CBA

Komorowski twierdził, że za PO był „złoty okres”. Z pewnością, ale dla mafii wyłudzającej VAT na paliwach!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,234FaniLubię
17,868ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy