w ,

CBA zatrzymało byłe kierownictwo Radia Olsztyn S.A! Oto jak działały media za czasów PO/PSL!

Funkcjonariusze CBA z Białegostoku zatrzymali b. Prezesa Polskiego Radia – Regionalna Rozgłośnia w Olsztynie, b. Członka Zarządu i b. Członka Rady Nadzorczej tego radia oraz b. Prezesa Zarządu Zakładu Budynków Komunalnych I w Olsztynie. Zarzuty o charakterze korupcyjnym.

W wielowątkowym śledztwie prowadzonym przez Delegaturę Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku oraz Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej badane są wątki korupcyjnego postępowania osób pełniących funkcje publiczne w instytucjach państwowych i samorządowych m.in. na terenie Olsztyna i okolic.

ZOBACZ: Niemieckie media w Polsce wstrzymują emisję spotów „Sprawiedliwe sądy”. „Kampania nie jest zgodna z zasadami i wartościami grupy”

W ramach trwającego śledztwa w dniu dzisiejszym agenci z Delegatury CBA w Białegostoku zatrzymali 4 osoby: byłego Prezesa Polskiego Radia – Regionalna Rozgłośnia w Olsztynie (2011- 2016), byłego Członka Zarządu Polskiego Radia – Regionalna Rozgłośnia w Olsztynie, byłego Członka Rady Nadzorczej Radia Olsztyn S.A. oraz byłego Prezesa Zarządu Zakładu Budynków Komunalnych I sp. z o.o. w Olsztynie

Zatrzymani zostaną przewiezieni do Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, celem przedstawienia zarzutów i wykonania z ich udziałem dalszych czynności.

Jednocześnie funkcjonariusze CBA zabezpieczają z instytucji i miejsc znajdujących się na terenie Olsztyna i okolic, w tym m.in. z Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, Urzędu Miasta Olsztyn, dokumentację na potrzeby toczącego się postępowania.

Wcześniej w ramach tego samego śledztwa zatrzymano i przedstawiono zarzuty pięciu innym osobom, w tym m.in. Dyrektorowi TVP SA Oddział Terenowy w Olsztynie, Wójtowi Gminy Stawiguda, głównemu specjaliście kontroli państwowej z Delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Olsztynie.

Piotr Kaczorek, CBA

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Film dokumentalny German Death Camps!

Polska przekazuje 50 mln euro na łagodzenie skutków kryzysu migracyjnego