Cenzura po islamsku. Pakistan knebluje chrześcijańskie kanały telewizyjne!

0
12436

Pakistańskie władze uznały za nielegalne 11 chrześcijańskich stacji telewizyjnych. Nadawały one do tej pory w języku urdu, używanym obecnie przez ponad 50 milionów ludzi na subkontynencie indyjskim, a ponad milion poza Azją.

Do zaprzestania transmisji zostały wezwane takie kanały jak Catholic Tv, należący do diecezji w Lahaurze, czy inne, kierowane przez wspólnoty protestanckie, jak Isaac TV, Gawahi TV, God Bless TV.

„W ten sposób głoszenie Dobrej Nowiny staje się nielegalne” – tak rządową decyzję skomentował w wypowiedzi dla agencji Fides pakistański kamilianin, o. Mushtaq Anjum, rzeczoznawca od spraw komunikacji i mass-mediów.

Przypomniał on, że w ostatnich latach wspólnoty chrześcijańskie doprowadziły z dużym wysiłkiem do powstania stacji przekazujących treści religijne za pośrednictwem telewizji kablowej bądź przez internet. Zwrócił uwagę, że chrześcijanie nie mogą nadawać żadnego programu w telewizji publicznej. Dlatego uważa obecną dyrektywę za „kolejne prawo wymierzone w nie-muzułmanów”. Zakonnik zaapelował do władz o zmianę decyzji, prosząc ministra Kamrana Michaela, który jest chrześcijaninem, o poparcie jego apelu.

Za: pch24.pl, źródło: KAI/RV

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here