CETA nadchodzi. Kontrowersyjna umowa handlowa między Kanadą a UE wchodzi w życie! - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 12 lipca, 2020

CETA nadchodzi. Kontrowersyjna umowa handlowa między Kanadą a UE wchodzi w życie!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Unijno-kanadyjska umowa o wolnym handlu CETA nadchodzi. Kontrowersyjne zapisy, które były negocjowane przez siedem lat zaczynają obowiązywać od czwartku 21 września 2017 roku.

Na ocenę skutków funkcjonowania CETA trzeba będzie poczekać. Wiadomo jednak, że od czwartku zniesione zostaną cła na większość produktów, którymi UE handluje z Kanadą. Ma to przynieść obniżki cen produktów po obu stronach oceanu. Jaka będzie praktyka, zobaczymy.

WIĘCEJ: Umowa CETA po POLSKU! Przeczytaj zanim pójdziesz na protest!

Umowa CETA na razie wchodzi w życie „tymczasowo”. Musi bowiem jeszcze zostać zaakceptowana przez parlamenty krajów członkowskich UE. Proces ten może zająć kilka lat. Wynik – po doświadczeniach z Walonią (Belgia), która sprzeciwiła się CETA, wcale nie jest pewny.

CETA ma spore grono krytyków. Kanada ma bowiem niższe standardy dotyczące bezpieczeństwa i oznaczania żywności niż UE. Przemysłowe rolnictwo jest tam uzależnione od pestycydów i GMO. Istnieją obawy, że tania i niezdrowa żywność uderzy m.in. w polskich rolników.

Źródło: rmf24.pl, pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,711FaniLubię
18,053ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy