w ,

CETA podpisana. Teraz czas na na supertajną TiSA (Trade in Services Agreement)!

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział wczoraj otwartym tekstem: „CETA to pozytywny sygnał, który wiele znaczy w tym szczególnym momencie historii UE”. Kolejnym celem eurokratów może być supertajna TiSA (Trade in Services Agreement), czyli Porozumienie w sprawie handlu usługami, którego nadrzędnym celem jest liberalizacja dostępu do rynku usług związanych z bankowością, służbą zdrowia czy transportem. Dlaczego obecne elity polityczne tak bardzo chcą wzmocnić wielkie korporacje kosztem państw narodowych?

TiSA czyli Trade in Services Agreement, to proponowane porozumienie międzynarodowe pomiędzy 24 stronami, wliczając Unię Europejską oraz Stany Zjednoczone. Celem układu jest otwarcie rynków i usprawnienie przepisów w takich dziedzinach jak wydawanie licencji, usługi finansowe i bankowe, telekomunikacja, handel elektroniczny, transport morski czy prawa pracowników tymczasowo wyjeżdżających za granicę w celu świadczenia usług.

Kraje TiSA
Kraje TiSA

Niestety, rozmowy i negocjacje w/s TiSA (które w imieniu wszystkich państw wchodzących w skład Unii Europejskiej prowadzi Komisja Europejska) nie są publiczne dostępne. Dostęp do tajnych dokumentów mają tylko i wyłącznie ich uczestnicy.

https://www.youtube.com/watch?v=QQTAG17d5b0

W 2014 roku doszło do wycieku części tajnych dokumentów dotyczących TiSA. Organizacja „Public Services International” (PSI) tymi słowy odniosła się wówczas do negocjowanej umowy: „TiSA umożliwiłaby dostęp do rynków krajowych na „nie mniej korzystnych” warunkach od dostawców krajowych wszystkich zagranicznych dostawców i ograniczyłaby zdolność rządów do regulowania, zakupu i świadczenia usług. To zasadniczo zmieniłoby regulację wielu publicznych oraz sprywatyzowanych lub komercyjnych usług z działania w interesie publicznym, na służenie interesom zysku prywatnych, zagranicznych korporacji”.

Powstaje pytanie – dlaczego obecne elity polityczne tak bardzo chcą wzmocnić i dbać o interesy wielkich korporacji kosztem interesów państw narodowych?

 

Za: niewygodne.info.pl

https://prawicowyinternet.pl/umowa-ceta-po-polsku-przeczytaj-zanim-pojdziesz-na-protest/

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Imigranci we Włoszech protestują bo: „Chcemy markowych ciuchów Armani i Hugo Boss!”

Prezydent Andrzej Duda nie pójdzie w Marszu Niepodległości: „Osobiście nad tym boleję”