„Cimoszewicz to jedna z ostatnich osób, które mają prawo pouczać Polaków” - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 31 maja, 2020

„Cimoszewicz to jedna z ostatnich osób, które mają prawo pouczać Polaków”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

– Dość obrażania Polaków za czyny niepopełnione. Włodzimierz Cimoszewicz miał szansę, żeby milczeć, jako syn oficera informacji wojskowej, wsławionego w tępieniu Polskiego Podziemia Niepodległościowego po II wojnie światowej – powiedział w programie „Minęła 8” Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. – Byliśmy kolonią w czasach zaborów i w PRL-u – cierpimy na syndrom postkolonialny – dodał publicysta TVP Piotr Gursztyn.

Politycy odnieśli się do wypowiedzi byłego ministra spraw zagranicznych Włodzimierza Cimoszewicza, który odpowiadając na pytanie, czy Polacy brali udział w Holokauście, odpowiedział: „Oczywiście, że brali”.

– Mówić trzeba o tym otwarcie i uczciwie. Dzisiejsze pokolenie nie jest za to odpowiedzialne. Jeśli jednak milczy lub kłamie, to stwarza swoją własną odpowiedzialność i podważa swoją wartość moralną – stwierdził.

– Włodzimierz Cimoszewicz miał szansę, żeby milczeć jako syn oficera informacji wojskowej, wsławionego w tępieniu polskiego podziemia niepodległościowego po II wojnie światowej. Jest jedną z ostatnich osób, które mają prawo pouczać Polaków, kłamiąc jeszcze o tym, że Polacy są współodpowiedzialni za Holokaust – ocenił szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

– Tym bardziej okazuje się, że była konieczna ta nowelizacja ustawy o IPN – trzeba powiedzieć wprost: dość kłamstwom, dość obrażania Polaków za czyny i za zbrodnie niepopełnione. Natomiast czas na to, żeby pokazać nasz wkład, nasz dorobek w obronę cywilizacji łacińskiej w czasie II wojny światowej, obronę bliźniego przed zbrodniczą polityką Niemiec”.

Za: TVP.info

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,176FaniLubię
17,892ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy