w , ,

Czeczeni masowo (NIELEGALNIE) przekraczają polską granicę! Straż Graniczna zatrzymała kolejnych siedmiu

Podlaska Straż Graniczna poinformowała, że w ostatnich dniach polską granicę przekroczyło nielegalnie aż 7 Czeczenów. Wszyscy oni zarejestrowani są w ośrodkach dla uchodźców na Litwie, skąd chcieli się przedostać do krajów Europy Zachodniej. Po zatrzymaniu, Czeczeni zostali przekazani stronie litewskiej.

7 maja troje obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej, którzy wbrew przepisom przekroczyli polsko-litewską granicę, zatrzymali funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach. Cudzoziemcy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do przekroczenia granicy. Wszyscy podróżowali samochodem firmy Audi na białoruskich tablicach rejestracyjnych. Okazało się, że w samochodzie znajduje się trzyosobowa rodzina Czeczenów oraz dwóch Białorusinów, którzy ją nielegalnie przewozili przez granicę. Żadna z tych osób nie posiadała dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy. Czeczeni mieli przy sobie jedynie przepustki z Ośrodka dla Uchodźców na Litwie. Za przekroczenie granicy wbrew przepisom zostali zatrzymani, a po wykonaniu niezbędnych czynności przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Obaj obywatele Białorusi w wieku 25 i 27 lat  zostali ukarani mandatami za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu polsko-litewskiej  granicy.

Podobna sytuacja miała miejsce 4 maja. Tym razem interweniowali funkcjonariusze z Placówki SG w Płaskiej koło Augustowa (woj. podlaskie) Zatrzymali oni czterech obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej. Mężczyźni nie posiadali dokumentów uprawniających ich do przekroczenia granicy naszego państwa. Do tego posiadali podrobione austriackie dokumenty, które wydaje się osobom ubiegającym się o azyl w tym kraju. Cudzoziemcy przyznali się, że zakupili je w Austrii. Jednak zarejestrowani byli w ośrodku dla uchodźców na Litwie. Za przekroczenie granicy państwowej RP wbrew przepisom przy użyciu podstępu mężczyźni usłyszeli wyroki 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Po zakończeniu czynności procesowych zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

Zgodnie z porozumieniem Unii Europejskiej Litwa zgodziła się przyjąć 1105 uchodźców. Planuje tego dokonać do września 2017 roku, przyjmując około 30 uchodźców miesięcznie.  Według danych litewskiego Departamentu Migracji, do tej pory, do kraju naszego północno – wschodniego sąsiada trafiło 262 uchodźców, ale zaledwie kilkunastu z nich zamieszkało na terenach Litwy. Natomiast prawie 180 uchodźców już wyjechało do innych państw, głównie zachodnioeuropejskich.  Część z nich zrobiła to legalnie, zaś inni przedostali się na Zachód bez wymaganych dokumentów.

Źródło – strazgraniczna.pl

Adam Białous, pch24.pl

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Jak patrze na muly to juz sie boje! Po gebie widac co to za palat.Obrzydliwa rasa ktora nie powinna istniec na naszej ziemi.Przez to scierwo caly swiat jest w klopocie.Zygac mi sie chce jak slysze o islamie, o zamach, o emigracji itd.Zamnknac granice i koniec , niech sobie radza.Co mnie to obchodzi ,ze nie moga rozwiazac swojegi problemu.Polacy walczyli o swoj kraj a nie uciekali.Z tym bydlem nie mozna rozmawiac, oni od razu zabijaja. Ta cala eu to bagno, polacy powinni jak najszybciej od tego odejsc.Powinno sie zrobic referendum i to SZYBKO!

  2. Za Ukraińców też się weźcie. Ile budżet traci na ukraińskich papierosach i alkoholu. Sądzę, że miliardy rocznie. Uszczelnicie granice z Ukrainą. To i naród będzie zdrowszy i weźmie się za porządną robote.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Dług Polski najszybciej w XXI wieku rósł za Millera (2002: +15,5 proc., 2003: +15,6 proc.) i Tuska (2008: +13,6 proc.)

Haha! Departament Stanu USA ostrzega: „Podroż do Europy na własne ryzyko. Wysokie zagrożenie terroryzmem”