Czeka nas kolejna fala „uchodźców”? Między Niemcami a Turcją wrze… - PrawicowyInternet.pl
środa, 27 maja, 2020

Czeka nas kolejna fala „uchodźców”? Między Niemcami a Turcją wrze…

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Bundestag w swojej uchwale uznał masakrę Ormian za „ludobójstwo”, w wyniku czego Turcja wezwała do kraju swojego ambasadora w RFN. Tureckie media nie przebierają także w środkach porównując kanclerz Angelę Merkel do Adolfa Hitlera. Napięcie może doprowadzić do tego, że Ankara przestanie przestrzegać umowę imigracyjną z UE.

Uchwała „Pamięć o ludobójstwie Ormian i innych chrześcijańskich mniejszości 101 lat temu” została przegłosowana przez niemiecki parlament głosami niemal wszystkich deputowanych. Tekst został przygotowany przez CDU/CSU, SPD i Zielonych.

Przed przyjęciem uchwały tureccy politycy osobiście interweniowali u niemieckich władz, a rzecznik rządu w Ankarze Numan Kurtumulus ocenił rezolucję Bundestagu jako „potencjalne źródło turecko-niemieckich zadrażnień”.+

ZOBACZ: Komisja Europejska przyznaje, że zniesienie wiz dla Turcji zwiększy zagrożenie dla całej Europy

Komentatorzy zauważają, że spięcia na linii Ankara-Berlin mogą przyczynić się do upadku marcowego porozumienia, gdy UE i Turcja porozumiały się w sprawie kryzysu imigracyjnego. Zgodnie z porozumieniem Turcja miała przyjmować wszystkich imigrantów, którzy nielegalnie dostaną się na greckie wyspy. W zamian za to Unia Europejska opłaciła swoje bezpieczeństwo kwotą 6 miliardów euro. Od czasu podpisania porozumienia liczba imigrantów radykalnie spadła.

Za: pch24.pl Źródło: niezalezna.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,223FaniLubię
17,877ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy