Czterej Czeczeni oskarżeni w Polsce. Zarzut: praca na rzecz Państwa Islamskiego! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

Czterej Czeczeni oskarżeni w Polsce. Zarzut: praca na rzecz Państwa Islamskiego!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Rekrutowanie na terenie Polski bojowników Państwa Islamskiego, zbieranie pieniędzy na rzecz ISIS, zakupy sprzętu wojskowego, pomoc medyczna dla rannego terrorysty – wszystkie te zarzuty sformułowała wobec czterech Czeczenów prokuratura we współpracy z Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Białostocka delegatura ABW od dwóch lat rozpracowywała legalnie przebywających na terenie Polski Czeczenów, obywateli Rosji. Pierwszego września do sądu trafił akt oskarżenia, zgodnie z którym Zaur G., Alvi Y., Taus G., Shamkhan A. przekazywali łącznikowi ISIS pieniądze, m. in. zbierane na Podlasiu wśród ich rodaków, działali w zorganizowanej grupie przestępczej, rekrutowali dżihadystów, kupowali sprzęt dla islamistów. Latem 2014 zorganizowali w Białymstoku operację dla bojownika rannego w Syrii. Przekonali lekarzy, że Vakha K. został raniony na terenie Czeczenii przez stronników prezydenta Ramzana Kadyrowa. Po zabiegu zorganizowali mu transport do Turcji.

Śledczy twierdzą, że grupa, w której działali oskarżeni, była liczniejsza. Jej członkowie kupowali z myślą o ISIS np. celowniki optyczne, plecaki taktyczne z kamuflażem, wojskowe zestawy słuchawkowe.

Za: pch24.pl, źródło: tvn24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,175FaniLubię
17,892ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy