w

Czterej Czeczeni oskarżeni w Polsce. Zarzut: praca na rzecz Państwa Islamskiego!

Rekrutowanie na terenie Polski bojowników Państwa Islamskiego, zbieranie pieniędzy na rzecz ISIS, zakupy sprzętu wojskowego, pomoc medyczna dla rannego terrorysty – wszystkie te zarzuty sformułowała wobec czterech Czeczenów prokuratura we współpracy z Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Białostocka delegatura ABW od dwóch lat rozpracowywała legalnie przebywających na terenie Polski Czeczenów, obywateli Rosji. Pierwszego września do sądu trafił akt oskarżenia, zgodnie z którym Zaur G., Alvi Y., Taus G., Shamkhan A. przekazywali łącznikowi ISIS pieniądze, m. in. zbierane na Podlasiu wśród ich rodaków, działali w zorganizowanej grupie przestępczej, rekrutowali dżihadystów, kupowali sprzęt dla islamistów. Latem 2014 zorganizowali w Białymstoku operację dla bojownika rannego w Syrii. Przekonali lekarzy, że Vakha K. został raniony na terenie Czeczenii przez stronników prezydenta Ramzana Kadyrowa. Po zabiegu zorganizowali mu transport do Turcji.

Śledczy twierdzą, że grupa, w której działali oskarżeni, była liczniejsza. Jej członkowie kupowali z myślą o ISIS np. celowniki optyczne, plecaki taktyczne z kamuflażem, wojskowe zestawy słuchawkowe.

Za: pch24.pl, źródło: tvn24.pl

https://www.youtube.com/watch?v=1kYcQMW0gfA&list=PLpBgTSnFz5mn-vF4ebkz4YCqGWyrwcDiY&index=1

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Ukraiński parlament potępił polską uchwałę o ludobójstwie na Wołyniu!!!

Reportaż. Wspomnienia wileńskie