Czy antypolski Schulz zdobędzie władzę? Socjaliści wygrywają z partią Merkel! - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 26 maja, 2020

Czy antypolski Schulz zdobędzie władzę? Socjaliści wygrywają z partią Merkel!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Wynik wyborów w Niemczech, które odbędą się za nieco ponad pół roku, nadal stanowi wielką zagadkę. Dominująca w ostatnich latach partia Angeli Merkel CDU/CSU może tym razem przegrać socjalistami z SPD, na których czele stoi Martin Schulz, znany z negatywnego stosunku do Polski.

Jak wskazuje sondaż opublikowany w piątek przez „Deutchlander” socjaliści z SPD mogą zwyciężyć z partią Merkel. Ugrupowanie Schulza prowadzi w sondażu nieznacznie (32 proc.), bo zaledwie jednym punktem procentowym. Przewaga ta więc pozostaje w granicy błędu statystycznego.

PRZECZYTAJ: Martin Schulz gorąco popiera aborcję w Polsce. Tak samo jak naziści!

Jednak nie zmienia to faktu, że SPD, od momentu wyboru na lidera Martina Schulza, idzie w sondażach jak burza. Jeśli wierzyć badaniom, poparcie dla socjalistów w ostatnich tygodniach wzrosło o 4 pkt. procentowe. Specjaliści zwracają uwagę, że niemiecka lewica napędzana jest właśnie osobowością kandydata na kanclerza, który cieszy się popularnością.

Schulz podbija serca Niemców socjalistyczną ofertą reform. Zapowiada bowiem cofnięcie liberalnych zmian, które uelastyczniły rynek pracy w Niemczech. Oznacza to walkę z umowami cywilno-prawnymi, poprawienie warunków otrzymywania zasiłków dla bezrobotnych i – to niemal hasło Schulza – generalny zwrot w kierunku tzw. sprawiedliwości społecznej.

PRZECZYTAJ: Pawłowicz (PiS) o Martinie Schulzu: Skrajny lewak, nienawidzi Polaków i demokracji

Sondaż przeprowadzony dla „Deutchlandera” jest pierwszym, w którym SPD zdobyła więcej punktów poparcia niż CDU/CSU. Dotąd obydwie partie dzieliło 2-3 proc. na korzyść koalicji, której przewodzi Angela Merkel.

Martin Schulz znany jest z niechęci wobec Polski. W ostatnich miesiącach był jednym z czołowych polityków europejskich, którzy atakowali władzę w Warszawie. Jest także zwolennikiem nałożenia kwot imigrantów, czyli liczby przybyszów z Bliskiego Wschodu, jaką każdy kraj Unii Europejskiej będzie miał obowiązek przyjąć.

Za: pch24.pl, źródło: Polskie Radio

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,234FaniLubię
17,868ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy