w ,

WIDEO: Czy groźba Israela Singera z 1996 jest realizowana? „Jeżeli Polska nie spełni roszczeń Żydów, będzie publicznie atakowana i upokarzana na forum międzynarodowym”

Paweł Lisiecki o ostatnich działaniach komisji ds. afery reprywatyzacyjnej oraz odniósł się do kryzysu na linii Polska-Izrael w kontekście polityki historycznej obydwu krajów. Dr Krzysztof Kawęcki o długoletnim braku polskiej polityki historycznej i konsekwencjach tej słabości. Gość Poranka WNET powiedział, iż ważne jest, aby Polska mówiła jednym głosem ws. swojej historii. Niestety z ust posłów opozycyjnych, a szczególnie deputowanych Platformy Obywatelskiej, jak mówił dr Kawęcki, wypływają słowa szkalujące Polskę. Mówił również o osobach, które przyczyniły się do rozpowszechnienia „kłamstwa jedwabińskiego”. Są wśród nich m.in. Aleksander Kwaśniewski i Jan Tomasz Gross.

Israel Singer w 1996 na kongresie Światowego Kongresu Żydów w Buenos Aires Singer zakomunikował:

Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie pozwolimy (…) Będą słyszeli o tym od nas tak długo, jak Polska będzie istnieć. Jeżeli Polska nie spełni roszczeń Żydów, będzie «publicznie atakowana i upokarzana» na forum międzynarodowym

Krystyna Pawłowicz: „Ta walka o Polskę jest na śmierć i życie!” [WIDEO]

„Jest wystarczająco brudna, by wyglądać na Polkę” – tak w Izraelu przedstawiają Polaków!