w ,

Czy Komisja Europejska nałoży na Polskę karę za wycinkę WŁASNYCH drzew?

W czwartek Komisja Europejska ma ogłosić pakiet postępowań wobec krajów członkowskich UE za naruszanie wspólnotowego prawa. Jeden z zarzutów owo gremium ma wobec Warszawy w związku ze sprawą Puszczy Białowieskiej. Możliwą konsekwencją całej sprawy jest nałożenie na Polskę wysokich kar.

Z nieoficjalnych doniesień Polskiego Radia wynika, że Bruksela chce przejść w postępowaniu wobec Polski w sprawie Białowieży do II etapu. Komisja Europejska miała nie uwzględnić tłumaczeń Warszawy dotyczących konieczności wycinki. Została ona przeprowadzona, by chronić ważne siedliska – wyjaśniali przedstawiciele Polski.

ZOBACZ: Szczeciński radny z PO najpierw wyciął masę drzew na swojej działce korzystając z ustawy PiSu a później w błyskach fleszy sadził drzewka przeciwko niej!

Eurokraci podtrzymali jednak swoje dotychczasowe zarzuty dotyczące naruszenia europejskiej dyrektywy.

Wobec spodziewanych działań KE polski rząd będzie miał zaledwie miesiąc na odpowiedź, a nie dwa miesiące jak to zwykle bywa – ustaliło Polskie Radio.

Gdy Warszawa ustosunkuje się do zarzutów, Bruksela zdecyduje o dalszym postępowaniu. Najgorszym dla Polski scenariuszem będzie złożenie na Polskę skargi do Trybunału Sprawiedliwości UE. Może ona nałożyć na nasz kraj wysokie kary finansowe.

https://www.youtube.com/watch?v=8-QUAXZ1mMM&t=7s

Za: pch24.pl, źródło: tvp.info

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

„ZLIKWIDOWAĆ PODATEK DOCHODOWY!” – dołącz do akcji!

Media publiczne bez byłych funkcjonariuszy komunistycznych? WRESZCIE!