Czy Komisja Europejska nałoży na Polskę karę za wycinkę WŁASNYCH drzew? - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Czy Komisja Europejska nałoży na Polskę karę za wycinkę WŁASNYCH drzew?

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

W czwartek Komisja Europejska ma ogłosić pakiet postępowań wobec krajów członkowskich UE za naruszanie wspólnotowego prawa. Jeden z zarzutów owo gremium ma wobec Warszawy w związku ze sprawą Puszczy Białowieskiej. Możliwą konsekwencją całej sprawy jest nałożenie na Polskę wysokich kar.

Z nieoficjalnych doniesień Polskiego Radia wynika, że Bruksela chce przejść w postępowaniu wobec Polski w sprawie Białowieży do II etapu. Komisja Europejska miała nie uwzględnić tłumaczeń Warszawy dotyczących konieczności wycinki. Została ona przeprowadzona, by chronić ważne siedliska – wyjaśniali przedstawiciele Polski.

ZOBACZ: Szczeciński radny z PO najpierw wyciął masę drzew na swojej działce korzystając z ustawy PiSu a później w błyskach fleszy sadził drzewka przeciwko niej!

Eurokraci podtrzymali jednak swoje dotychczasowe zarzuty dotyczące naruszenia europejskiej dyrektywy.

Wobec spodziewanych działań KE polski rząd będzie miał zaledwie miesiąc na odpowiedź, a nie dwa miesiące jak to zwykle bywa – ustaliło Polskie Radio.

Gdy Warszawa ustosunkuje się do zarzutów, Bruksela zdecyduje o dalszym postępowaniu. Najgorszym dla Polski scenariuszem będzie złożenie na Polskę skargi do Trybunału Sprawiedliwości UE. Może ona nałożyć na nasz kraj wysokie kary finansowe.

Za: pch24.pl, źródło: tvp.info

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,182FaniLubię
17,888ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy