Czy prezydent Andrzej Duda odbierze Tomaszowi Grossowi Order Zasługi RP? - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Czy prezydent Andrzej Duda odbierze Tomaszowi Grossowi Order Zasługi RP?

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Jan Tomasz Gross to oszczerca wyjątkowo szkodliwy, który pod pozorem uprawiania pracy naukowej prowadzi kampanię zniesławień i zniewag przeciwko Polsce.
Nie wiemy co jest motywem działania Grossa. Można jego motywacje sytuować od patologicznej nienawiści do Polski „kraju jego urodzenia” jak sam to nazywa, aż po motywacje finansowe – jego znieważające Polskę i Polaków książki są promowane w Polsce i na świecie, przynosząc autorowi najprawdopodobniej wysokie honoraria.

Tak czy inaczej nienawistna publicystyka Grossa na pewno nie jest działalnością naukową – co wielokrotnie wskazywali polscy historycy, wskazując nie tylko na rażące błędy metodologiczne, lecz także nadinterpretacje danych prowadzące do fałszywych wniosków lub wprost fałszerstwa.

J.T. Gross został odznaczony w 1996 r. przez ówczesnego Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Order ten przyznaje się “za wybitne zasługi położone dla współpracy między narodami. Order jest nadawany cudzoziemcom i zamieszkałym za granicą obywatelom polskim, którzy swoją działalnością wnieśli wybitny wkład we współpracę międzynarodową oraz współpracę łączącą Rzeczpospolitą Polską z innymi państwami i narodami” jak napisano w “Ustawie o orderach i odznaczeniach” z 1992 roku.

Jan Pospieszalski o kłamstwach Jana Tomasza Grossa 

O działalności Grossa można powiedzieć wszystko, tylko nie to, że są to „wybitne zasługi dla współpracy międzynarodowej Rzeczypospolitej z innymi państwami i narodami”. Propagandowa publicystyka Grossa poniżająca Polskę i Polaków, deprecjonująca nas w oczach innych narodów prowadzi nie do współpracy, ale do zaostrzenia stosunków z innymi narodami, szczególnie z narodem żydowskim. Teksty Grossa, opisujące Polaków jako ludobójców utwierdzają wśród Żydów fałszywe przekonania na temat Polaków, resentymenty i uprzedzenia. Można śmiało powiedzieć, że gdyby nie Gross to dialog polsko-żydowski miałby zupełnie inną postać, a wiedza o prawdziwej historii Polski wśród Żydów zaowocowałaby zupełnie nową jakością wzajemnych stosunków. Działalność Grossa taki rozwój sytuacji bardzo utrudniła, jeśli nie uniemożliwiła.

To samo dotyczy stosunków polsko-niemieckich. Publicystyka Grossa w niemieckich mediach, jak np. ostatni tekst opublikowany w Die Welt, w którym Gross napisał, że „Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców” podczas II wojny światowej, zdejmujacą z Niemców odpowiedzialność za Holokaust jest legitymizacją fałszywej narracji historycznej w Niemczech. To kłamstwo miałoby się stać podstawą dialogu polsko-niemieckiego. Jak zatem może istnieć dobra współpraca międzynarodowa pomiędzy Republiką Federalną Niemiec a Rzeczpospolitą Polską, skoro fundamentem wzajemnych stosunków ma być kłamstwo propagowane przez Grossa?

GrossDoWiezienia


Wszystko to wskazuje, że Gross nie tylko nie zasługuje na order którym został odznaczony w roku 1996, lecz także nie powinien być w żaden sposób nagradzany nie tylko przez Państwo Polskie, ale także przez instytucje, które w jakikolwiek sposób czerpią z zasobów państwowych (w tym i Gazetę Wyborczą, której budżet opiera się w znacznej części o ogłoszenia państwowe).

Z tych wszystkich powodów Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom wystosowała petycję do Pana Prezydenta Rzeczypospolitej o odebranie Grossowi Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi RP. Pan Prezydent jako strażnik honoru i godności Narodu jest władny to zrobić, dając czytelny sygnał, że Rzeczpospolita nie toleruje rasistowskich i ksenofobicznych ataków przeciwko Polakom. Będzie to też jasne wskazanie tego, o czym Pan Prezydent mówił już podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ – że stosunki między narodami muszą opierać się na prawdzie.

Jacek Żalek w obronie Polski przed kłamstwami Jana Tomasza Grossa! 

PODPISZ PETYCJĘ DO PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY w sprawie odebrania Grossowi Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej

Autor:
Maciej Świrski
Prezes Zarządu
Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom
maciej.swirski@reduta-dobrego-imienia.pl
tel. 502 733 189

reduta-dobrego-imienia.pl

Jako autor tej strony dodam tylko, że za wszelkie kłamstwa, które Jan Tomasz Gross wygłosił na całym świecie oraz znieważanie Narodu Polskiego, nie tylko powinno mu się odebrać wszelkie polskie odznaczenia ale również postawić przed sądem i skazać na bezwzględną odsiadkę za kratami.


Młody chłopak z Młodzieży Wszechpolskiej wypowiada to co myśli większość Polaków… 

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,184FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy