w , ,

Czym są protesty żółtych kamizelek? UE nie zbada sytuacji we Francji, zbada “praworządność” w Czechach…

Parlament Europejski odrzucił wniosek grupy EKR (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy) o przeprowadzenie debaty na temat sytuacji we Francji. 

– Po raz kolejny pokazano że Parlament Europejski ma królową, a tą królową jest hipokryzja. Rządzą tu podwójne standardy. Wniosek, który wczoraj przedstawiłem był wnioskiem oczywistym. We wniosku uzasadniłem, że demonstracje trwają cztery tygodnie. 4,5 tys. demonstrantów aresztowanych, 1000 rannych… PE zajmuje się sytuacją w Polsce, na Węgrzech, teraz w Czechach… Francją nie – skomentował Ryszard Czarnecki, autor wniosku.

Ruch żółtych kamizelek (fr. Le mouvement des Gilets jaunes) – powstały jesienią 2018, spontaniczny, masowy i niesformalizowany ruch społeczny klasy średniej protestującej przeciwko rosnącym kosztom życia oraz elitom politycznym we Francji, a w późniejszym okresie także w Belgii i Holandii[3]. Nazwa ruchu pochodzi od znaku rozpoznawczego protestujących – kamizelek odblaskowych, będących obowiązkowym wyposażeniem kierowcy we Francji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Odrażające wpisy z grupy “jestem gorszego sortu” o śmierci Jolanty Szczypińskiej! “Pisowiec to nie człowiek, to robak, który niszczy Polskę, kolejnego szkodnika mniej”

UWAGA! Kilkunastoletnie polskie dziewczynki w objęciach śniadych migrantów! To “Euroweek” organizowany na terenie Polski!