Czym są protesty żółtych kamizelek? UE nie zbada sytuacji we Francji, zbada “praworządność” w Czechach…

0
2327

Parlament Europejski odrzucił wniosek grupy EKR (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy) o przeprowadzenie debaty na temat sytuacji we Francji. 

– Po raz kolejny pokazano że Parlament Europejski ma królową, a tą królową jest hipokryzja. Rządzą tu podwójne standardy. Wniosek, który wczoraj przedstawiłem był wnioskiem oczywistym. We wniosku uzasadniłem, że demonstracje trwają cztery tygodnie. 4,5 tys. demonstrantów aresztowanych, 1000 rannych… PE zajmuje się sytuacją w Polsce, na Węgrzech, teraz w Czechach… Francją nie – skomentował Ryszard Czarnecki, autor wniosku.

Ruch żółtych kamizelek (fr. Le mouvement des Gilets jaunes) – powstały jesienią 2018, spontaniczny, masowy i niesformalizowany ruch społeczny klasy średniej protestującej przeciwko rosnącym kosztom życia oraz elitom politycznym we Francji, a w późniejszym okresie także w Belgii i Holandii[3]. Nazwa ruchu pochodzi od znaku rozpoznawczego protestujących – kamizelek odblaskowych, będących obowiązkowym wyposażeniem kierowcy we Francji.

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here