w ,

Dla Neumanna Policja jak UB!

Kolejne zatrzymania w sprawie profanacji pomnika Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

W obronie wandali stanął polityk platformy – Sławomir Neumann.

Rzecznik policji tłumaczy, że działają zgodnie z przepisami prawa. Panie rzeczniku ubecy tez mówili, że działają zgodnie z prawem! Czy poznamy nazwisko osoby (o mentalności ubeka), która podjęła decyzję o zatrzymaniu?

Naprawdę tak głęboko musicie wchodzić władzy w ….? – pyta Neumann.

Utożsamianie funkcjonariuszy policji z funkcjonariuszami UB jest jakąś nieprawdopodobną aberracją.

W związku z profanacjami pomników zatrzymane zostały już cztery osoby. Ciekawym wątkiem w sprawie jest zatrzymanie osoby, która już wcześniej trafiła na “neumannowy dołek” za atak na kierowcę furgonetki, należącej do fundacji Pro-Prawo do życia

https://twitter.com/Bob_Gedron/status/1277150628385632256

Sprawę zatrzymań i niepochlebnych komentarzy, skomentował Sylwester Marczak ze stołecznej policji

Zachęcam wszystkich do większej rozwagi w komentarzach. Jako policja prowadzimy czynności nie dlatego, ze ktoś powiesił flagę, ale dlatego, że obraził tym czynem uczucia religijne i znieważył m.in. pomnik Chrystusa przy Bazylice Świętego Krzyża

Komentarzem do wypowiedzi Neumanna podzielił się również wiceprzewodniczący Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych – Arkadiusz Czartoryski:

To PO i Rafał Trzaskowski mieli w swoich programach pomysł, aby przywrócić przywileje komunistycznych służb. Zwłaszcza młodemu pokoleniu warto przypomnieć, że były to formacje splamione nie tylko brutalnością, ale morderstwami politycznymi. Platforma ma więc tu czarną kartę, bo to oni bronili Służby Bezpieczeństwa – mówił.

Chcemy pozwolić na zawłaszczenie przestrzeni publicznej przez brutalność i obsceniczność czy jednak żyć w uporządkowanej cywilizacji? – pytał.

Rozumiem, że PO słowami Sławomira Neumanna popiera obrażanie uczuć religijnych i patriotycznych. Przypominam jednak, że przedstawiciele środowisk LGBT równie wulgarnie zachowywali się podczas obchodów rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Takie sceny były też na procesjach Bożego Ciała. Takich sytuacji jest niestety coraz więcej – dopowiadał.

Według polityka, nie można przyzwalać na tego typu zachowania. Grozi to łamaniem zasad i przekraczaniem kolejnych granic. Na to nie można pozwolić, szczególnie w czasie wydarzeń na których prócz dzieci, obecni są także kombatanci.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Deklaracje polskiego Premiera – “Nie będziemy obojętni”

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy w Sejmie [LIVE]