fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP oraz twitter.com
w ,

Dlaczego Prezydent oraz parlamentarzyści obchodzą chanukę? Ilu jest w Polsce Żydów?

W Polsce żyje znacznie więcej Ormian czy Wietnamczyków niż Żydów a jednak rok w rok Prezydent RP ale również polscy parlamentarzyści świętują chanukę. Czym jest „chanuka”? Wg wikipedii: – „doroczne święto żydowskie trwające osiem dni, począwszy od 25 dnia miesiąca kislew. Upamiętnia ono cudowne wydarzenie zaszłe podczas Powstania Machabeuszów pod wodzą Judy Machabeusza. Z Chanuką związany jest rytuał zapalania świateł, świec lub lampek oliwnych, umieszczonych na specjalnym chanukowym świeczniku – chanukiji.”

Czy to normalne, że polskie władze, wśród których  większość polityków deklaruje się jako katolicy, obchodzi niekatolickie święto? W 2015 roku, poseł Robert Winnicki tak odpowiedział na zaproszenie na sejmowe uroczystości palenia światełek chanukowych:

„Bardzo dziękuję panu rabinowi za zaproszenie przesłane na moją skrzynkę poselską, ale nie zamierzam zapalać świec chanukowych. Powód? Ten sam, dla którego nie obchodzę ramadanu czy hinduskiego święta holi – I przykazanie” 

Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną.

W zeszłym roku „prezydent Andrzej Duda przypomniał, że tradycję zapalania światełka chanukowego w Pałacu Prezydenckim zapoczątkował prezydent Lech Kaczyński. Dziękując za obecność wszystkim zgromadzonym, w szczególności podziękował ambasadorowi Szewachowi Weissowi, który – jak podkreślił – jest symbolem Rzeczpospolitej przyjaciół” – tradycję kontynuował Bronisław Komorowski. W 2016 roku, Andrzej Duda ponownie zapalił chanukowe świecie: „Bardzo się cieszę, że już przed dziesięcioma laty – dzięki inicjatywie śp. Prezydenta Profesora Lecha Kaczyńskiego – świece chanukowe zapłonęły po raz pierwszy w Pałacu Prezydenckim. To wyraz szacunku państwa polskiego i woli umacniania Rzeczypospolitej Przyjaciół.”

fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP

Niestety ale w zapalaniu światełek związanych z obcą, antykatolicką religią nie widzę wyrazu szacunku do Polaków, którzy w tym samym czasie świętują jedno z najważniejszych katolickich świąt – Boże Narodzenie.

Zapalaniem chanukowych światełek pochwalił się również poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba. O ile w przypadku Andrzeja Dudy nie rozumiem takiego zachowania, o tyle w przypadku typa, który dla „stosunków polsko-żydowskich” jest gotowy fałszować historię i nie dopuścić do ekshumacji w Jedbabnem (link), jest to w pełni zrozumiałe…

Za: twitter.com

Przy całym szacunku dla narodu żydowskiego, dla wielu pokoleń polskich Żydów, którzy współtworzyli naszą ojczyznę i polską kulturę (osób pokroju Mariana Hemara), niestety dzisiaj Żydzi kojarzą się nam jedynie z osobami pokroju Adama Michnika, Bronisława Geremka i ubeków strzelających Polakom w tył głowy po II wojnie światowej. Zatem palenie chanukowych świec uważam za wysoce niestosowne. Szczególnie, że osób deklarujących się jako praktykujący-Żydzi żyje w naszym kraju góra trzy tysiące.

I na koniec świetny komentarz:

Co myślisz?

4 komentarze

Dodaj odpowiedź
    • My uznajemy Jezusa jako Boga – żydzi go odrzucają. Negują więc istnienie Trójcy Świętej – jako jednego Buty nadprzyrodzonego. Judaizm jest religią plemienną – nikt nie będzie oglądał Jahwe jeżeli nie będzie żydem. Proszę się douczyć i nie powielać – kłamstw powtarzanych od setek lat. Żydzi stworzyli język jidisz w oparciu o niemiecki. Byli tak zachłyśnięci kulturą germańską, że pragnęli stworzyć własny kraj obok Niemiec. Nie przewidzieli tylko tego, że Hitler nie chciał aby obok rasy germańskiej istniała druga rasa „nadludzi” za których uważają się żydzi.

  1. A ja, oprócz Dosiego Roku, życzę Pani nabycia umiejętności dyskusji na argumenty i opanowania języka polskiego w stopniu, który tę dyskusję Pani umożliwi. Chociaż…trzeba mieć coś do powiedzenie by zabierać głos…ale w kwestii zdobywania wiedzy życzenia nie wystarczą…

  2. Pan Prezydent ma szerokie poparcie, które dobrze byłoby gdyby należycie pielęgnował. W społeczeństwie polskim jest szeroka wiedza na temat masakr przeprowadzanych na obywatelach polskich a szczególnie na jej elitach kierowniczych i intelektualnych. Było tych masakr w poprzednim stuleciu wiele przeprowadzonych przez sąsiednie nacje: Niemców, Rosjan, Ukraińców. Nie ukrywali oni swojej narodowości ani celu tych masakr. Ostatnia maskara polskiej warstwy kierującej i intelektualnej rozpoczęła się w 1944 roku, różni się ona od tych poprzednich tym, że ukrywana jest narodowość, która dokonuje tej masakry, jest przedstawiana jako walka innych Polaków o postęp i lepszą przyszłość, jakie były efekty znamy z okresu 1944-1989. Walka tej narodowości z Polakami trwa dalej. Nie chodzi w tym tekscie o propagowanie jakichś stanowisk ANTY, tego zarzutu się nie boimy, w okresie komunistycznej okupacji najcięższym zarzutem wobec niechętnych komunizmowi był zarzut ANTY-komunizmu, w rozumieniu tamtejszego reżimu równało się to całkowitemu odczłowieczeniu oskarżonego. Wobec Polaków i nie tylko Polaków, którzy próbują otwarcie wskazać z jakiego środowiska kulturowego wywodzą się ci zwalczający Polaków stosuje się również stempel ANTY-dalej wiadomo jaki. My tych stempli się nie boimy, dobrze byłoby gdyby Pan Prezydent wykazał więcej odwagi wtedy będzie uznany za pełnego reprezentanta i bojownika kultury, której celem jest szukanie dróg prowadzących do prawdy i dobra, czyli kultury polskiej(ostatnia w Europie z takim celem) ,za odwagę Polacy cenią ludzi najbardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

UBECKIE METODY! Poseł PO Ryszard Wilczyński przegląda PRYWATNE notatki J. Kaczyńskiego!

Ziobro: „Skuteczniejsze egzekwowanie alimentów!” Kijowski cały w strachu!