Dlaczego Prezydent oraz parlamentarzyści obchodzą chanukę? Ilu jest w Polsce Żydów? - PrawicowyInternet.pl
środa, 3 czerwca, 2020

Dlaczego Prezydent oraz parlamentarzyści obchodzą chanukę? Ilu jest w Polsce Żydów?

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

W Polsce żyje znacznie więcej Ormian czy Wietnamczyków niż Żydów a jednak rok w rok Prezydent RP ale również polscy parlamentarzyści świętują chanukę. Czym jest “chanuka”? Wg wikipedii: – “doroczne święto żydowskie trwające osiem dni, począwszy od 25 dnia miesiąca kislew. Upamiętnia ono cudowne wydarzenie zaszłe podczas Powstania Machabeuszów pod wodzą Judy Machabeusza. Z Chanuką związany jest rytuał zapalania świateł, świec lub lampek oliwnych, umieszczonych na specjalnym chanukowym świeczniku – chanukiji.”

Czy to normalne, że polskie władze, wśród których  większość polityków deklaruje się jako katolicy, obchodzi niekatolickie święto? W 2015 roku, poseł Robert Winnicki tak odpowiedział na zaproszenie na sejmowe uroczystości palenia światełek chanukowych:

„Bardzo dziękuję panu rabinowi za zaproszenie przesłane na moją skrzynkę poselską, ale nie zamierzam zapalać świec chanukowych. Powód? Ten sam, dla którego nie obchodzę ramadanu czy hinduskiego święta holi – I przykazanie” 

Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną.

W zeszłym roku „prezydent Andrzej Duda przypomniał, że tradycję zapalania światełka chanukowego w Pałacu Prezydenckim zapoczątkował prezydent Lech Kaczyński. Dziękując za obecność wszystkim zgromadzonym, w szczególności podziękował ambasadorowi Szewachowi Weissowi, który – jak podkreślił – jest symbolem Rzeczpospolitej przyjaciół” – tradycję kontynuował Bronisław Komorowski. W 2016 roku, Andrzej Duda ponownie zapalił chanukowe świecie: “Bardzo się cieszę, że już przed dziesięcioma laty – dzięki inicjatywie śp. Prezydenta Profesora Lecha Kaczyńskiego – świece chanukowe zapłonęły po raz pierwszy w Pałacu Prezydenckim. To wyraz szacunku państwa polskiego i woli umacniania Rzeczypospolitej Przyjaciół.”

fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP

Niestety ale w zapalaniu światełek związanych z obcą, antykatolicką religią nie widzę wyrazu szacunku do Polaków, którzy w tym samym czasie świętują jedno z najważniejszych katolickich świąt – Boże Narodzenie.

Zapalaniem chanukowych światełek pochwalił się również poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba. O ile w przypadku Andrzeja Dudy nie rozumiem takiego zachowania, o tyle w przypadku typa, który dla “stosunków polsko-żydowskich” jest gotowy fałszować historię i nie dopuścić do ekshumacji w Jedbabnem (link), jest to w pełni zrozumiałe…

Za: twitter.com

Przy całym szacunku dla narodu żydowskiego, dla wielu pokoleń polskich Żydów, którzy współtworzyli naszą ojczyznę i polską kulturę (osób pokroju Mariana Hemara), niestety dzisiaj Żydzi kojarzą się nam jedynie z osobami pokroju Adama Michnika, Bronisława Geremka i ubeków strzelających Polakom w tył głowy po II wojnie światowej. Zatem palenie chanukowych świec uważam za wysoce niestosowne. Szczególnie, że osób deklarujących się jako praktykujący-Żydzi żyje w naszym kraju góra trzy tysiące.

I na koniec świetny komentarz:

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,155FaniLubię
17,874ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy