Dlaczego spekulanci chcą kryzysu? Bo gdy w końcu nastąpi zarobią miliardy dolarów! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 13 lipca, 2020

Dlaczego spekulanci chcą kryzysu? Bo gdy w końcu nastąpi zarobią miliardy dolarów!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Chciwość międzynarodowych inwestorów doprowadziła do powstania na rynku długu wielu skomplikowanych “instrumentów pochodnych”, które dają zyski tylko wtedy, gdy wydarzy się coś złego. Kilka miesięcy temu ujawniono, iż należący do Georga Sorosa fundusz inwestycyjny “Soros Fund Management” postawił 764 mln dolarów na to, że indeksy giełdowe w USA zaczną nagle spadać. Zarobi miliardy dolarów, gdy na amerykańskiej giełdzie dojdzie do krachu. Powstaje pytanie: czy podobne instrumenty są wykorzystywane wobec Polski i czy ktoś przypadkiem nie zaczął właśnie “grać” na ich realizację?

George Soros to jeden z najbardziej znanych spekulantów walutowych. Stał się znany 22 września 1992, gdy uważając, że funt szterling jest przewartościowany, dokonał spekulacji przeciw tej walucie angażując 10 mld USD i grając na zniżkę kursu. W wyniku tego, Bank Anglii był zmuszony wycofać funta z Mechanizmu Kursów Walutowych (ERM II), a Soros zarobił około jednego miliarda dolarów. Po tej akcji został nazwany “człowiekiem, który złamał Bank Anglii”. W 1997 w podobnej sytuacji w trakcie azjatyckiego kryzysu finansowego malezyjski premier oskarżył Sorosa o spowodowanie załamania waluty tego kraju.

Kilka miesięcy temu ujawniono, że za pośrednictwem swojego funduszu inwestycyjnego “Soros Fund Management” postanowił zainwestować w tzw. “opcje put” dla nowojorskiego indeksu spółek giełdowych równowartość 764 mln dolarów. Inwestycja ta jest o tyle ciekawa, że może przynieść wielomiliardowe zyski tylko w przypadku wystąpienia kryzysu gospodarczego i sporego zanurkowania giełdowych indeksów.

W tym kontekście pojawiają się co najmniej dwa pytania: 1) Czy Soros i podległe mu media oraz fundacje nie będą się starały “grać” na wywołanie poważnego kryzysu politycznego w USA, który mógłby się przerodzić w kryzys gospodarczy? 2) Czy międzynarodowi spekulanci wykorzystują tego typu mechanizmy również w innych krajach? Jeśli tak, to czy przypadkiem świetnie zorganizowana akcja “obrony sądów” w Polsce nie jest właśnie takim “graniem” na wywołanie poważnego kryzysu politycznego, który mógłby się przerodzić w kryzys natury gospodarczej i okazję do realizacji zysków z tytułu różnorakich instrumentów pochodnych dających zarobić tylko wtedy, gdy dzieje się coś złego?

Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,596FaniLubię
18,046ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy