Facebook Dominika Tarczyńskiego
w ,

Dominik Tarczyński: Arabia Saudyjska chce w Polsce meczetu? My chcemy u nich katedry!

„Jeśli Arabia Saudyjska chce zapłacić za budowę meczetu w Polsce, to Polska chce zapłacić za budowę katedry w Arabii Saudyjskiej. Pasuje, to proszę bardzo. Nie pasuje, to żegnam!!!” – napisał na Twitterze poseł Dominik Tarczyński (PiS).

Wpis polityka to reakcja na medialne doniesienia dotyczące budowy Muzułmańskiego Centrum Kultury i Edukacji w Białymstoku. Sfinansowanie przedsięwzięcia zapowiedzieli przedstawiciele najwyższych władz Arabii Saudyjskiej z jej królem Salmanem ibn Abd al-Aziz as-Saudem na czele.

O planach budowy centrum edukacyjno-kulturalnego w Białymstoku informował już w grudniu ubiegłego roku przewodniczący Muzułmańskiego Związku Religijnego (MZR), mufti Tomasz Miśkiewicz. – Rok 2018 jest dla nas wyjątkowy, gdyż dzięki wsparciu rządu Królestwa Arabii Saudyjskiej, w Białymstoku, mieście gdzie jest siedziba Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP zostanie przekazany budynek pod Muzułmańskie Centrum Kultury i Edukacji imienia króla Salmana Strażnika Dwóch Świętych Meczetów. Jest to podarunek Arabii Saudyjskiej wobec Tatarów Polskich, muzułmanów, którzy od ponad 600 lat żyją zgodnie i w harmonii w RP – powiedział mufti Tomasz Miśkiewicz podczas przemówienia w pałacu prezydenckim.

W miniony weekend do sprawy odniósł się Joachim Brudziński – szef resortu spraw wewnętrznych i administracji. „Zleciłem odpowiednim departamentom MSWiA monitorowanie tej sprawy. Nie wydaje mi się, aby odlegli kulturowo, mentalnie, historycznie i geograficznie ortodoksyjni saudyjscy wahabici mieli wspierać polskich Tatarów którzy zawsze mogli liczyć na wsparcie własnej Ojczyzny” – napisał Brudziński na Twitterze.

W zupełnie inny sposób do sprawy podszedł inny przedstawiciel partii rządzącej, poseł Dominik Tarczyński. „Jeśli Arabia Saudyjska chce zapłacić za budowę meczetu w Polsce to Polska chce zapłacić za budowę katedry w Arabii Saudyjskiej. Pasuje to proszę bardzo. Nie pasuje to żegnam!!!” – napisał na Twitterze.

Polityk odniósł się również do pomysłu jednego z internautów, który zasugerował, aby na początek na jednym z saudyjskich lotnisk powstała kaplica z Najświętszym Sakramentem. „Mamy wolne, demokratyczne Państwo i każde wyznanie ma takie same prawa, ale jeśli islamskie państwo wyznaniowe chce inwestycji w Polsce to ja oczekuje takiego samego prawa u nich” – odpowiedział Tarczyński.

Źródło: Twitter, PCh24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Pierwszy raz w historii zadłużenie III RP zamiast rosnąć, spadało! W ciągu roku pomniejszyło się o ok. 800 mln zł

Polska straci pieniądze z Unii Europejskiej ponieważ Junckerowi nie podoba się polska reforma sądownictwa? Toż to chore!