Donald Tusk może doprowadzić do wojny pomiędzy Wielką Brytanią a Hiszpanią? - PrawicowyInternet.pl
piątek, 10 lipca, 2020

Donald Tusk może doprowadzić do wojny pomiędzy Wielką Brytanią a Hiszpanią?

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Donald Tusk próbuje decydować o kształcie Europy. Przewodniczący Rady Europejskiej może swoimi działaniami doprowadzić nawet do wojny, bo Brytyjczycy zamierzają bronić swojego terytorium – Gibraltaru.

Do tej pory rozmowy w sprawie wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie przebiegały w specjalnie napiętej atmosferze. Teraz sytuacja uległa jednak zmianie z winy Donalda Tuska i poniekąd Hiszpanii.

Hiszpanie, zachęceni przez Tuska, przy okazji Brexitu postanowili ugrać coś w sprawie Gibraltaru. Były polski premier na tym nie poprzestał. Przewodniczący Rady Europejskiej zapowiedział wręcz, że Unia poprze prawa Hiszpanii do „Skały”. W UE nie wyobrażają sobie utraty tego terytorium, ale nie zamierzają sobie brudzić rąk i chcą sprawę załatwić za pomocą Hiszpanii. Brytyjczycy jednak nie ustąpią. Jak twierdzi były lider Torysów i bliski współpracownik „Żelaznej Damy” Margaret Thatcher, obecna premier Theresa May jest gotowa na wojnę. Wtórował mu Sekretarz Obrony Andrew Marr.

Mieszkańcy Gibraltaru wyrazili się jasno, że nie chcą żyć pod zwierzchnictwem Hiszpanii. Będziemy bronili swoich praw z całą stanowczością – grzmiał Marr, a za kanałem La Manche trudno usłyszeć inne opinie.

Gibraltar nie może być przehandlowany i nie jest na sprzedaż – ostro skomentował zamieszanie Boris Johnson, brytyjski Sekretarz Spraw Zagranicznych.

Donald Tusk już wywołał burzę swoimi słowami i teraz trudno przewidzieć, jak cała sprawa się zakończy. Brytyjczycy odpowiedzieli tak, jak musieli, czyli ostro, ale jednocześnie przyznają, że są skłonni do polubownych rozwiązań. Premier May oświadczyła, że Wielka Brytania może oddać mieszkańców Gibraltaru pod inną władzę, tylko wówczas, gdy ci w demokratyczny sposób wyrażą taką wolę. Tusk zamiast rozmów i poszukania rozwiązania wolał sprawę postawić od razu na ostrzu noża.

Za: niezlomni.com

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,817FaniLubię
18,074ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy