Duńczycy przyznają, że żyją w strachu przed islamem. Czy nie za późno? - PrawicowyInternet.pl
środa, 15 lipca, 2020

Duńczycy przyznają, że żyją w strachu przed islamem. Czy nie za późno?

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

„Zostaliśmy pokonani i uciszeni przez islam i jego fundamentalistycznych wyznawców” – przyznała otwarcie duńska minister ds. imigracji i integracji Inger Stojberg.

Duńska minister otwarcie przyznaje, że w przestrzeni publicznej nie ma już miejsca na jakąkolwiek krytykę islamu. Fundamentaliści islamscy w odpowiedzi na jej najmniejszy przejaw wychodzą na ulice, rozbijają sklepy, wdają się w bójki i zagrażają dobru publicznemu. Aby nie prowokować tego typu zachowań artyści i politycy wolą nie podejmować trudnych tematów związanych z islamem. Duńczycy żyją w strachu.

Minister w wywiadzie pod tytułem „Smutna prawda o islamie” dzieli się swoimi przemyśleniami na temat islamu i przyznaje, że fundamentalizm muzułmański w Danii stanowi ogromne zagrożenie. Przedmiotem rozmowy był kontrowersyjny spektakl „Księga Mormonów”, który w prześmiewczy sposób przedstawiał członków tego wyznania.

Reżyser Robert Bengtsson odnosił się do swojego dzieła słowami: „Jeśli jesteś mormonem i nie chcesz być świadkiem wyśmiewania twojej wiary, to nie idź i nie oglądaj przedstawienia”.

– Spróbuj zmienić „mormona” na „muzułmanina” i powiedz „jeśli jesteś muzułmaninem i nie chcesz być świadkiem wyśmiewania twojej wiary, to nie idź i nie oglądaj przedstawienia”. Nie do pomyślenia w Danii w 2018 r.? Niestety tak – wskazała minister.

– Czy możesz sobie wyobrazić, że aktor w Danii stoi z palcem środkowym wyciągniętym ku niebu, krzycząc o głupim draniu Allahu? … Absolutnie! Wszyscy wiemy, co by się stało. Histeryczne protesty przeciwko gwałceniu uczuć religijnych muzułmanów. Demonstracje przeciwko sztuce. Akty wandalizmu. Grożenie śmiercią aktorom i reżyserowi – przedstawiła duńską rzeczywistość Stojberg. Zaznaczyła jednocześnie, że zarówno Mormoni, jak i inne wyznania kiedy są obrażane demonstrują i protestują, ale nikt nie stosuje przemocy tak jak muzułmanie.

Islam jest drugą największą religią w Danii zaraz po luteranizmie. W 2010 r. liczba wyznawców wynosiła ponad 220 tys. Wobec napływu imigrantów liczba ta gwałtownie wzrasta, a wraz z nią odsetek przestępstw popełnianych przez muzułmanów. Dania zdaje się powoli budzić ze snu i dostrzegać problem, czy jednak nie za późno?

Źródło: magnapolonia.org, pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,476FaniLubię
18,036ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy