w , , ,

Duńczycy przyznają, że żyją w strachu przed islamem. Czy nie za późno?

„Zostaliśmy pokonani i uciszeni przez islam i jego fundamentalistycznych wyznawców” – przyznała otwarcie duńska minister ds. imigracji i integracji Inger Stojberg.

Duńska minister otwarcie przyznaje, że w przestrzeni publicznej nie ma już miejsca na jakąkolwiek krytykę islamu. Fundamentaliści islamscy w odpowiedzi na jej najmniejszy przejaw wychodzą na ulice, rozbijają sklepy, wdają się w bójki i zagrażają dobru publicznemu. Aby nie prowokować tego typu zachowań artyści i politycy wolą nie podejmować trudnych tematów związanych z islamem. Duńczycy żyją w strachu.

Minister w wywiadzie pod tytułem „Smutna prawda o islamie” dzieli się swoimi przemyśleniami na temat islamu i przyznaje, że fundamentalizm muzułmański w Danii stanowi ogromne zagrożenie. Przedmiotem rozmowy był kontrowersyjny spektakl „Księga Mormonów”, który w prześmiewczy sposób przedstawiał członków tego wyznania.

Reżyser Robert Bengtsson odnosił się do swojego dzieła słowami: „Jeśli jesteś mormonem i nie chcesz być świadkiem wyśmiewania twojej wiary, to nie idź i nie oglądaj przedstawienia”.

– Spróbuj zmienić „mormona” na „muzułmanina” i powiedz „jeśli jesteś muzułmaninem i nie chcesz być świadkiem wyśmiewania twojej wiary, to nie idź i nie oglądaj przedstawienia”. Nie do pomyślenia w Danii w 2018 r.? Niestety tak – wskazała minister.

– Czy możesz sobie wyobrazić, że aktor w Danii stoi z palcem środkowym wyciągniętym ku niebu, krzycząc o głupim draniu Allahu? … Absolutnie! Wszyscy wiemy, co by się stało. Histeryczne protesty przeciwko gwałceniu uczuć religijnych muzułmanów. Demonstracje przeciwko sztuce. Akty wandalizmu. Grożenie śmiercią aktorom i reżyserowi – przedstawiła duńską rzeczywistość Stojberg. Zaznaczyła jednocześnie, że zarówno Mormoni, jak i inne wyznania kiedy są obrażane demonstrują i protestują, ale nikt nie stosuje przemocy tak jak muzułmanie.

Islam jest drugą największą religią w Danii zaraz po luteranizmie. W 2010 r. liczba wyznawców wynosiła ponad 220 tys. Wobec napływu imigrantów liczba ta gwałtownie wzrasta, a wraz z nią odsetek przestępstw popełnianych przez muzułmanów. Dania zdaje się powoli budzić ze snu i dostrzegać problem, czy jednak nie za późno?

Źródło: magnapolonia.org, pch24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

ŚWIETNE: Jakubiak: Większość Polaków to narodowcy! Wychowują dzieci w kulturze polskiej!

Rada Najwyższa Ukrainy potępiła nową ustawę o IPN! Bronią morderców z UPA?