Dwójka posłów Kukiz'15 zachowała się honorowo! Dzięki nim hucpa "opozycji" okazała się klapą! - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 26 maja, 2020

Dwójka posłów Kukiz’15 zachowała się honorowo! Dzięki nim hucpa “opozycji” okazała się klapą!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Marszałek Sejmu w związku z blokowaniem mównicy sejmowej przez posłów PO i Nowoczesnej podjął decyzję o przeniesieniu obrad do Sali Kolumnowej. Dzięki temu możliwe było zajęcie się tzw. ustawą dezubekizacyjną.

Czy to właśnie ta ustawa i obrona praw komunistycznych służb (które nie są w stanie wyżyć za 2000 PLN miesięcznie) była podstawą do “ukrainizacji” polskiego Sejmu?

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości aby móc dalej prowadzić głosowania potrzebowali kworum. Z pomocą przyszła dwójka posłów Kukiz’15: Anna Siarkowska i Rafał Wójcikowski. Niestety, większość posłów Kukiz’15 nie wzięła udziału w głosowaniach w Sali Kolumnowej. Uważam, że w tej sytuacji należało odrzucić wszelkie podziały wśród obozu patriotycznego, można się nie zgadzać z socjalistyczną polityką Prawa i Sprawiedliwości ale nie możemy bezczynnie patrzeć jak antypolskie ugrupowania siłą (dosłownie) zawłaszczają przestrzeń publiczną, blokują demokratycznie wybrane władze…

Anna Siarkowska oraz Rafał Wójcikowski zostali zaatakowani przez osobę, która nigdy nie powinna stać się posłem:

Odpowiedź była niezwykle szybka:

I na koniec smutny zrzut ekranu, wypowiedź Jacka Wilka, człowieka którego bardzo szanuję:

Za niezależna.pl:

Ustawa dezubekizacyjna odbiera byłym funkcjonariuszom organów bezpieczeństwa państwa niesłusznie przyznane przywileje – wysokie świadczenia emerytalne i rentowe. W ustawie zaproponowano obniżenie współczynnika procentowego podstawy wymiaru emerytury za każdy rok służby na rzecz totalitarnego państwa (z 0,7 proc. na 0,5 proc.) oraz obniżenie współczynnika procentowego podstawy wymiaru renty inwalidzkiej o 2 proc. za każdy rok takiej służby.

Renty rodzinne, będące pochodną emerytur i rent inwalidzkich, mają również zostać obniżone. Obniżone świadczenia emerytalne i rentowe nie będą mogły przekraczać średniej emerytury, renty z tytułu niezdolności do pracy lub renty rodzinnej z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych wypłacanej przez ZUS w czasie tworzenia projektowanej ustawy (według wstępnych danych w czerwcu 2016 r. przeciętna emerytura wynosiła około 2.053 zł, renta z tytułu niezdolności do pracy – około 1.543 zł, a renta rodzinna – około 1.725 zł). Świadczenia w nowej wysokości mają być wypłacane od 1 października 2017 r.

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,233FaniLubię
17,864ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy