Dziennikarz „Rzeczpospolitej” przeprasza za nieprawdziwy „cytat” Marine Le Pen - PrawicowyInternet.pl
środa, 3 czerwca, 2020

Dziennikarz „Rzeczpospolitej” przeprasza za nieprawdziwy „cytat” Marine Le Pen

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Wszelkiego rodzaju sugestie, że my chcemy sami czy z panią Marine Le Pen, z którą mamy tyle wspólnego mniej więcej, co z panem Putinem, wyprowadzać Polskę z UE, są po prostu oszustwem, manipulacją i niczym więcejpowiedział Jarosław Kaczyński, prezes PiS, w odpowiedzi na nieprawdziwe informacje opublikowane przez dziennik „Rzeczpospolita”.

W publikacji Jędrzeja Bieleckiego „Le Pen chce sojuszu z PiS” znalazło się rzekome stwierdzenie Marine Le Pen: „Jeżeli wygram, podejmę współpracę z Kaczyńskim w demontażu Unii (Europejskiej)”. Słowa te miały paść w rozmowie kandydatki na prezydenta Francji z ramienia Frontu Narodowego z dziennikarzami. W opublikowanym nagraniu ze spotkania nie znajduje się jednak żadna tego typu wypowiedź Le Pen.

Artykuł wywołał burzę. Dziennikarze biorący udział w spotkaniu z Marine Le Pen przekonywali, że zacytowane przez Bieleckiego słowa nie padły, co potwierdziło nagranie z konferencji udostępnione PAP przez Aleksandrę Rybińską.

Szefowa Frontu Narodowego przyznała, że wyobraża sobie debatę z liderem PiS na temat problemów dzisiejszej UE dotyczącą kwestii wolności i suwerenności każdego z krajów Wspólnoty. Po raz kolejny przedstawiła również swoje plany dotyczące polityki europejskiej, m.in. zapowiedź przeprowadzenia referendum w sprawie członkostwa Francji w UE po 6 miesiącach po ewentualnym przejęciu przez nią i jej ugrupowanie władzy.

Jak mają myśleć „polscy” dziennikarze pracujący dla Niemców? Oto list szefa Ringier Axel Springer!

Le Pen zapowiedziała również szerokie negocjacje z UE dotyczące „czterech suwerenności”: terytorialnej (dotyczącej ochrony granic), ekonomicznej (umożliwiającej prowadzenie polityki „inteligentnego protekcjonizmu”), walutowej (umożliwiającej przywrócenie waluty narodowej) oraz prawno-legislacyjnej (suwerenności parlamentu). W jej opinii tego typu działania spotkają się z aprobatą wielu krajów UE, które „cierpią tak samo jak Francja”.

Bez odzyskania tych czterech suwerenności nie będę mogła nic zrobić. Jeśli Francuzi nie będą sobie życzyli opuszczenia UE, nic z mojego projektu nie będzie mogło być wdrożone, więc moje pozostawanie na urzędzie niczemu nie będzie służyło – zaznaczyła.

Jędrzej Bielecki przyznał wprawdzie, że nie użył dosłownego cytatu, a jedynie jego omówienie, ale nie wycofuje się z treści opublikowanych w artykułe.

Za: pch24.pl, źródła: gość.pl, naszdziennik.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,155FaniLubię
17,874ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy