w ,

Dziś o 12:00 wyjątkowa modlitwa „Ojcze nasz”. W łączności z Ojcem Świętym

Papież Franciszek wezwał wyznawców wszystkich religii do modlitwy o ustanie pandemii koronawirusa. „Módlmy się wspólnie za chorych, za cierpiących” – apeluje papież w jednominutowym filmiku opublikowanym na Twitterze i opatrzonym hasztagiem #PrayForTheWorld.

Ojciec Święty pomodlił się też słowami modlitwy maryjnej „Pod Twoją obronę” oraz podziękował „wszystkim chrześcijanom, kobietom i mężczyznom dobrej woli”, którzy bez względu na ich tradycję religijną jednoczą się w prośbie o uwolnienie z tej trudnej sytuacji.

W środę o 12:00, w piątek o 18:00

Papieską inicjatywę wsparła Światowa Rada Kościołów (ŚRK) w Genewie. Zjednoczona modlitwa w trudnym czasie przypomni nam, że „jesteśmy jedną rodziną ludzką”, stwierdził sekretarz generalny ŚRK, ks. Olav Fykse Tveit. Podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański papież zachęcił wszystkich chrześcijan, niezależnie od istniejących podziałów, do odmówienia w południe 25 marca modlitwy „Ojcze nasz” oraz do włączenia się za pośrednictwem mediów w modlitwę, której będzie przewodniczył w piątek 27 marca o godz. 18.00.
Za misyjne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

CO ZA PODŁOŚĆ! Migalski atakuje chorego na koronawirusa ministra za obrazy z polskim Wilnem i Lwowem

Polacy zaprojektowali respirator, który można „wydrukować” w domu. Kosztuje 200 zł [WIDEO]