Eurolewactwo w natarciu! Schultz zwyciężył w partyjnych wyborach. Zdobył 100 proc. głosów

0
12538

Martin Schultz, który do niedawna sprawował funkcję przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, został jednogłośnie wybrany szefem Socjalistycznej Partii Niemiec (SPD). Tym samym ostatecznie potwierdziły się dotychczasowe zapowiedzi mówiące o tym, że to właśnie Schultz będzie głównym rywalem Angeli Merkel w wyścigu o fotel kanclerza Niemiec.

Były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schultz jest znany w Polsce głównie z ostrego języka i stanowiska wobec rządu premier Beaty Szydło. Wielokrotnie na arenie europejskiej podkreślał, że obawia się o to, że w Polsce jest łamana Konstytucja, a demokracja jest zagrożona. Schultz popierał także tzw. „czarne protesty” organizowane przez środowiska feministyczne i skrajnie lewicowe, podczas których wyrażano poparcie dla zabijania nienarodzonych dzieci.

ZOBACZ: Martin Schulz gorąco popiera aborcję w Polsce. Tak samo jak naziści!

Martin Schultz zastąpił na fotelu przewodniczącego SPD Sigmara Gabriela, który pełnił tę funkcję od 20009 roku. Zaskakuje fakt, że polityk zdobył w wyborach poparcie aż 100 proc. głosujących, co daje mu największe poparcie w tego typu wyborach partyjnych odnotowane w powojennej historii Niemiec. – Myślę, że ten wynik jest wstępem do podboju Kancelarii Federalnej – mówił tuż po ogłoszeniu rezultatów nowy przewodniczący Socjalistycznej Partii Niemiec.

Warto przypomnieć, że Martin Schultz jako przewodniczący Parlamentu Europejskiego, sprzeciwiał się w 2015 roku nałożeniu na Rosję dodatkowych sankcji. – Obecne sankcje dla Rosji są wystarczające – mówił. Zdaniem Schulza, pokój na Ukrainie można osiągnąć na podstawie rokowań, a nie konfrontacji. – Mam jednak wątpliwości, czy poprzez kolejne sankcje doprowadzimy do zakończenia kryzysu – tłumaczył Schulz w 2015 roku. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego ocenił wówczas, że Unia Europejska musi stawiać na dialog w oparciu o porozumienie z Mińska.

Źródło: faz.net, PCh24.pl

ZOBACZ: Pawłowicz (PiS) o Martinie Schulzu: Skrajny lewak, nienawidzi Polaków i demokracji

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here