w

FAŁSZOWANIE HISTORII || Szef niemieckiego MSW: uchodźcy są niczym Niemcy wypędzeni w roku 1945 z Europy Środkowej!

Thomas de Maiziere, szef niemieckiego resortu spraw wewnętrznych powiedział we wtorek podczas Światowego Dnia Uchodźcy, obchodzonego w Niemczech jako Dzień Pamięci o Ofiarach Wypędzeń, że istnieją liczne podobieństwa między Niemcami wysiedlonymi w roku 1945 z Europy Środkowo-Wschodniej i współczesnymi uchodźcami.

– W tym dniu pamiętamy o milionach Niemców, którzy w następstwie drugiej wojny światowej uciekli bądź zostali wypędzeni z dawnych niemieckich obszarów w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej – podkreślił niemiecki minister podczas uroczystości w Muzeum Historii Niemieckiej w Berlinie.

KONIECZNIE ZOBACZ: Sukces Reduty Dobrego Imienia! Niemiecki podręcznik do historii przeznaczony na makulaturę!

Przypomniał również, że 72 lata temu niemieccy „uciekinierzy” podobnie jak dzisiejsi uchodźcy byli „obcy” dla mieszkańców powojennych Niemiec. Zdaniem polityka ze względu na „niedostatek, strach i troski” oraz „różnice w mentalności i wyznawanej religii” naród niemiecki nie był wówczas z nimi „solidarny”. Niemiecki polityk powiedział, że „ból po utraconej ojczyźnie, żałoba po zabitych krewnych i bolesna niepewność co do przyszłości” to coś co łączy tamtych Niemców z „szukającymi obecnie schronienia przed wojną uchodźcami”.

De Maiziere podkreślił, że mimo pomocy i wsparcia, na jakie mogą liczyć uchodźcy na terenie Niemiec, niejednokrotnie spotykają się oni również z wrogim nastawieniem ze względu na swój styl życia i wyznawaną religię. – Odrzucenie spotyka również tych, którzy rzeczywiście zasługują na ochronę – dodał.

Za: pch24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Kolejny dramat Polki w Egipcie. Pojechała za „muzułmańskim księciem”. Kilka miesięcy ją bił, po czym porwał dzieci i zniknął

URZĘDNIK WIE LEPIEJ || UKto nie zaszczepi dzieci temu państwo odbierze prawa rodzicielskie!