Fiński rząd w obłędzie! Zorganizował plebiscyt na „uchodźcę roku”

0
14161

Fińska Rada ds. uchodźców wybrała… „uchodźców roku”. „Uchodźców”, bo jak na „nowoczesny” plebiscyt przystało, zwycięzców było dwoje – kobieta i mężczyzna.

Zwyciężyli: ekonomistka, Bahar Mozaffari oraz dentysta, Ramin Akhi. Zachęcali oni wszystkich imigrantów i uchodźców do zdobywania wyższego wykształcenia w krajach, do których się udali.

Obydwoje zostali wybrani – jak twierdzi Rada ds. uchodźców – jako przykłady aktywności w lokalnych społecznościach. Przedstawiciele Rady podkreślają, że laureaci nagrody są „doskonałym przykładem na to, jak imigranci, którzy dotrą do Finlandii, mogą szybko odnaleźć się w społeczeństwie i wspierać innych (imigrantów) w integracji z Finami”.

Bahar Mozaffari musiała wyemigrować z Iranu, ponieważ grożono jej za to, że angażowała się w działalność organizacji, broniącej praw kobiet. Do Finlandii przyjechała w 2006 roku. Obecnie pracuje  jako specjalista ds. imigracji w Centrum Rozwoju Gospodarczego, Transportu i Środowiska w Uusimaa.

Akhi z kolei ma 30 lat i pochodzi z Afganistanu. Nim trafił do Finlandii przebywał na Kubie, gdzie najpierw wyemigrował wraz z bliskimi.

Fińska Rada ds. uchodźców deklaruje, że przyznawanie tytułu „uchodźcy roku” ma pokazać Finom, że przybysze z innych krajów mogą integrować się ze społeczeństwem.

Za: pch24.pl, źródło: rp.pl

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here