Fiński rząd w obłędzie! Zorganizował plebiscyt na „uchodźcę roku” - PrawicowyInternet.pl
piątek, 29 maja, 2020

Fiński rząd w obłędzie! Zorganizował plebiscyt na „uchodźcę roku”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Fińska Rada ds. uchodźców wybrała… „uchodźców roku”. „Uchodźców”, bo jak na „nowoczesny” plebiscyt przystało, zwycięzców było dwoje – kobieta i mężczyzna.

Zwyciężyli: ekonomistka, Bahar Mozaffari oraz dentysta, Ramin Akhi. Zachęcali oni wszystkich imigrantów i uchodźców do zdobywania wyższego wykształcenia w krajach, do których się udali.

Obydwoje zostali wybrani – jak twierdzi Rada ds. uchodźców – jako przykłady aktywności w lokalnych społecznościach. Przedstawiciele Rady podkreślają, że laureaci nagrody są „doskonałym przykładem na to, jak imigranci, którzy dotrą do Finlandii, mogą szybko odnaleźć się w społeczeństwie i wspierać innych (imigrantów) w integracji z Finami”.

Bahar Mozaffari musiała wyemigrować z Iranu, ponieważ grożono jej za to, że angażowała się w działalność organizacji, broniącej praw kobiet. Do Finlandii przyjechała w 2006 roku. Obecnie pracuje  jako specjalista ds. imigracji w Centrum Rozwoju Gospodarczego, Transportu i Środowiska w Uusimaa.

Akhi z kolei ma 30 lat i pochodzi z Afganistanu. Nim trafił do Finlandii przebywał na Kubie, gdzie najpierw wyemigrował wraz z bliskimi.

Fińska Rada ds. uchodźców deklaruje, że przyznawanie tytułu „uchodźcy roku” ma pokazać Finom, że przybysze z innych krajów mogą integrować się ze społeczeństwem.

Za: pch24.pl, źródło: rp.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,187FaniLubię
17,880ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy