Francja: anarchiści i imigranci demolują Paryż bo “policja użyła gazu”

5
27380

Po raz kolejny w Paryżu doszło do ostrych starć z policją. Demonstranci sprzeciwiali się „brutalności policji” oraz pobiciu czarnoskórego mężczyzny. W niedzielę w czasie kilkutysięcznego marszu z udziałem młodych mężczyzn, francuscy stróże prawa użyli gazu łzawiącego.

Atak policji na 22-letniego mężczyznę, zidentyfikowanego jedynie jako Theo, wywołał w lutym zamieszki na przedmieściach Paryża. Policja przeprowadziła pacyfikację.

Theo doznał poważnych urazów niektórych części ciała, w tym także głowy. Do pobicia doszło w czasie akcji zatrzymywania i przeszukiwania podejrzanych młodych ludzi w regionie Seine-Saint-Denis na północny wschód od Paryża.

Jeden z policjantów miał zaatakować młodego mężczyznę pałką. Po akcji czterech policjantów zostało zawieszonych w obowiązkach na czas dochodzenia. W niedzielę w marszu zmierzającym na Plac Republiki brało udział ponad 7 tys. osób. Uczestnicy skandowali: „Nie ma sprawiedliwości, nie ma pokoju” i „Awaria, awaria, policja zabija bezkarnie”.

Jak wyglądają zamieszki “antyfaszystów” i imigrantów? Zobacz na tym wideo:

Funkcjonariusze w pełnym rynsztunku użyli gazu łzawiącego przeciwko niektórym zamaskowanym demonstrantom, którzy rzucali pojemnikami z gazem, kamieniami itp. Dwóch policjantów zostało lekko rannych w starciach. Trzy osoby aresztowano.

Wielu uczestników miało założone kaptury, maski i ciemne okulary. Trzymali flagi anarchistów i wybijali szyby w bankach. Demonstranci mieli także olbrzymi transparent z napisem: „Sprawiedliwość i godność. Koniec bezkarności policji”, do którego dołączono zdjęcia 13 osób przedstawianych jako ofiary brutalności policji.

Chcemy sprawiedliwości! – wołał współorganizator protestu Amal Bentounsi, którego brat Amine został zastrzelony przez funkcjonariusza policji. Demonstranci wskazywali, że tylko Arabowie i Murzyni giną z rąk policji.

W październiku 2005 roku, po śmierci dwóch nastolatków, którzy zostali porażeni prądem podczas ukrywania się przed policją w podstacji elektrycznej, wybuchły kilkutygodniowe zamieszki. Podpalono wówczas około 10 tys. samochodów i aresztowano ponad 6 tys. osób.

Za: pch24.pl, źródło: thelocal.fr

92% lewicowych aktywistów mieszka z rodzicami!

Komentarze:

komentarzy

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here