Francja: Kierowca śmiertelnie potrącił migranta w Calais i został niemal zlinczowany

0
101399

Brytyjski kierowca usiłując ominąć agresywny tłum migrantów stawiających przeszkody na autostradzie niedaleko Calais, potrącił dwóch z nich, w tym jednego śmiertelnie. Stawianie barykad to częsta taktyka stosowana przez migrantów, którzy chcą dostać się na pokład samochodów ciężarowych i dostawczych zmierzających do tunelu pod kanałem lub na promy, kierując się do Anglii.

Gdy kierowca zorientował się, że trafił dwie osoby, zatrzymał się i wysiadł. Został jednak natychmiast zaatakowany przez tłum. Szczęśliwie udało mu się zabarykadować w kabinie i odjechać na bezpieczną odległość. Krótko potem zgłosił sie do komisariatu i został zatrzymany przez policje w związku ze śmiercią Erytrejczyka. Pascal Marconville, prokurator w najbliższej miejscowości Boulogne-sur-Mer, powiedział:

– On przestał próbować ratować ofiary, ale został brutalnie zaatakowany przez kilku migrantów i uznał, że bezpieczniej jest oddalić się.

Negatywny wynik testu na obecność alkoholu i narkotyków oraz zeznania przekonały władze, że był to wypadek. Po kilku godzinach kierowca został zwolniony i mógł kontynuować swoją podróż. Za: dzienniknarodowy.pl

https://www.youtube.com/watch?v=OdK0w-LHJbk

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here