Francja: Macron z poparciem muzułmanów, żydów i protestantów. Podpisano wspólną deklarację! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 13 lipca, 2020

Francja: Macron z poparciem muzułmanów, żydów i protestantów. Podpisano wspólną deklarację!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Przywódcy religijni francuskich muzułmanów, żydów i protestantów wezwali do oddania głosu w drugiej turze wyborów prezydenckich na Emmanuela Macrona. Wspólną deklarację podpisali: przewodniczący Francuskiej Rady Kultu Muzułmańskiego Anouar Kbibech, wielki rabin Francji Haim Korsia oraz przewodniczący Federacji Protestanckiej Francji pastor Francois Clavairoly. Pod dokumentem nie ma podpisu przedstawicieli Kościoła katolickiego. Konferencja Biskupów Francji postanowiła nie angażować się w wybory poprzez wskazywanie swego kandydata.

– Głęboko przywiązani do republikańskich zasad naszej dewizy: „Wolność, równość, braterstwo”, jak też do powszechnych wartości gościnności, otwartości na innych i solidarności, wzywamy Francuzów do zaangażowania (…) aby na drodze głosowania zwyciężyła Francja wielkoduszna, tolerancyjna i otwarta na świat – piszą przywódcy religijni w przeddzień drugiej tury wyborów, w której kandydat ruchu „En Marche!” zmierzy się z Marine Le Pen z Frontu Narodowego.

Przywódcy francuskich muzułmanów, żydów i protestantów podkreślili również, że współczesne realia wymagają czegoś więcej niż tylko jedynie powstrzymywania rozwoju i działalności prawicowego Frontu Narodowego. – Ponieważ dzisiaj nie wystarczy już powstrzymywanie Frontu Narodowego, konieczne jest przypominanie jednym głosem humanistycznych fundamentów, które nas ożywiają i dla których na co dzień pracujemy – podkreślają autorzy oświadczenia, precyzując, że chcą nadal w swym kraju spokojnie tworzyć więzi, przychodzić z pomocą ubogim i osamotnionym, gdyż to jest istotą ich misji.

– Nie ma nic ponad pokój i tylko republikański głos na Emmanuela Macrona zapewni Francję silną całą swą historią, ufną w swoją przyszłość i w zdolność do promieniowania w świecie – czytamy w dokumencie.

Przywódcy religijni zastrzegają, że z racji pełnionych funkcji są zobowiązani do politycznej neutralności, lecz będąc przede wszystkim odpowiedzialnymi obywatelami, wzywają do oddania głosu na Macrona. Wcześniej podobne apele wystosowały już: Rada Reprezentacyjna Instytucji Żydowskich we Francji (Crif) i Związek Organizacji Islamskich we Francji (UOIF).

Według instytutu badań opinii publicznej Ifop, francuscy katolicy w pierwszej turze wyborów głosowali głównie (46 proc.) na kandydata Partii Republikańskiej Francoisa Fillona, który zajął trzecie miejsce i nie wszedł do drugiej tury. Na Macrona zagłosowało 19 proc. z nich, a na Le Pen 15 proc. Druga tura odbędzie się w niedzielę 7 maja.

Źródło: KAI, PCh24.pl

Francja: Emmanuel Macron chce sankcji dla Polski. „Za brak szacunku dla wartości Unii Europejskiej”

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,585FaniLubię
18,051ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy